Koniec Naszej Klasy! Znany serwis znika z internetu. Co z Eurogąbkami?

Katarzyna

Newsy

26.05.2021 18:48

Koniec Naszej Klasy! Znany serwis znika z internetu. Co z Eurogąbkami?

Nasza Klasa zostanie zamknięta. Taki komunikat podał właściciel tego serwisu społecznościowego.

Zdjęcie To koniec znanego serwisu. Nasza Klasa zostanie zamknięta #1

Nasza Klasa

Serwis Nasza Klasa dla wielu osób to wyznacznik początków Internetu oraz portali społecznościowych. Portal ten był bowiem pierwszy, na którym można była zamieszcza zdjęcia, zapraszać znajomych czy komentować ich dodawane fotki. Był to pierwszy taki serwis w Polsce, który pozwolił na poznawanie się w sieci. Wielu nastolatków szczyciło się portalem na tym serwisie, w latach jego rozpoczęcia i świetności.

Polski portal społecznościowy

Portal Nasza Klasa był jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym portalem społecznościowym. Powstał on bowiem w 2006 roku, a po jakimś czasie w skrócie mówiło się na niego „NK”. To na nim Polacy „stawiali” swoje pierwsze kroki online. Możliwość z korzystania z tego serwus miały tylko osoby zalogowane. Portal Nasza Klasa miał na celu dać użytkownikom możliwość na znalezienie swoich znajomych ze szkolnych ław.

Początki portalu

Portal powstał 11 listopada 2006 roku, a trzy miesiące później konto miało już tam ponad 100 tys. użytkowników, co jak na tamte czasu było efektem rekordowym oraz niespodziewanym. Z biegiem czasu coraz więcej osób tworzyło swoje profile na tym serwisie, ponieważ produkt ten świetnie trafił w grupę docelową, która była zachwycona możliwością znalezienia kolegów i koleżanek z ławki po 10 czy 20 latach. Portal z biegiem lat zaczął się zmieniać, wprowadzać gry, inne udogodnienia czy opłaty. Gdy na polski rynek zaczął „wprowadzać” się Facebook, to użytkownicy masowo zaczęli opuszczać Naszą Klasę, która stała się portalem „widmo”.

Zdjęcie To koniec znanego serwisu. Nasza Klasa zostanie zamknięta #2

Decyzja o zamknięcie portalu 

Odejście sporej grupy użytkowników oraz wzrost zainteresowania portalem Facebook sprawił, że Nasza Klasa zaczęła powoli obumierać. W związku z tym właściciel portalu ogłosił, że serwis zakończy swój żywot w tym roku. Administrator tego portalu Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. podał do publicznej wiadomości, że w dniu 27 lipca 2021 roku NK.pl przestanie działać. Osoby, które zakupiły na Naszej Klasie takie usługi jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty czy Super Zdjęcie mogą wnioskować o zwrot pieniędzy za nie. Wszelkie dane użytkowników po zamknięciu serwisu zostaną trwale usunięte, ponieważ nie ma podstaw do ich dalszego przetwarzania.