Papier do pieczenia - 5 sposobów na jego wykorzystanie

Papier do pieczenia - 5 sposobów na jego wykorzystanie

Być może papier do pieczenia nie wydaje się być produktem pierwszej potrzeby, nie mniej jednak wielu z nas chętnie z niego korzysta. Nie ma co się dziwić - zdecydowanie ułatwia wykonywanie kuchennych zadań, sprawdza się między innymi do pieczenia. Wiernym użytkownikom pergaminu powinno spodobać się to, że można wykorzystać go na różne sposoby, i to nie tylko w kuchni.

Zdjęcie Papier do pieczenia - 5 sposobów na jego wykorzystanie #1

Przygotowanie ciasta - wałkowanie

Bezsprzecznie papier do pieczenia kojarzy się przede wszystkim ze słodkimi wypiekami. Jednak oprócz oczywistego wykorzystania, czyli wyłożenia nim blachy, może ułatwić nam także rozwałkowanie ciasta. Wówczas unikniemy dodatkowego bałaganu oraz nadprogramowego użycia mąki (zazwyczaj wysypujemy nią blat lub stolnicę, aby ciasto nie przyklejało się podczas wałkowania). Wystarczy rozłożyć papier, a na nim poddawać dalszej obróbce przyszły wypiek. Naturalnie tego samego pergaminu możemy użyć ponownie już do samego pieczenia.

Świeżość sera

Kiedy kupujemy ser, najczęściej jest on zapakowany w folię. Co prawda ta chroni go np. przed bakteriami, ale niestety nie pozwala mu oddychać. I tu również świetnie sprawdzi się woskowany papier. Będzie stanowił ochronę przy jednoczesnym umożliwieniu oddychania. Dzięki temu ser dłużej zachowa świeżość i smak. Warto zatem zaraz po powrocie z zakupów wyjąć go z plastikowego opakowania i dobrze owinąć pergaminem.

Ochrona deski do krojenia

Zapewne znasz ten przykry moment, kiedy okazuje się, że deska do krojenia znowu się odbarwiła. Problem pojawia się przede wszystkim przy tych akcesoriach, które wykonano z drewna. Choć takie deski są bardzo wygodne, niestety łatwo je zniszczyć. Możesz jednak w prosty sposób zadbać o dłuższy żywot sprzętu. Zanim zaczniesz kroić warzywa czy mięso, wyłóż deskę papierem do pieczenia. Dzięki temu soki z przygotowywanych produktów nie przenikną do drewna, co w rezultacie pozwoli uniknąć rozwoju pleśni.

Zdjęcie Papier do pieczenia - 5 sposobów na jego wykorzystanie #2

Czysta lodówka

Dla wielu z nas mycie lodówki jest przykrą koniecznością. Niestety trzeba się czasem do tego zmusić, aby zachować nie tylko jej ładny wygląd, ale też chronić żywność i nasze zdrowie. Dla ułatwienia zadania można wyłożyć półki papierem do pieczenia. Choć nie zastąpi to oczywiście regularnego mycia sprzętu, to na pewno pozwoli na dłuższe zachowanie czystości. Gromadzące się okruchy, czy nawet rozlane mleko będą zdecydowanie łatwiejsze do sprzątnięcia.

Zadbana armatura

Papier do pieczenia świetnie sprawdzi się także poza kuchnią, np. w łazience. Możesz użyć go do wypolerowania armatury tuż po wyczyszczeniu jej odpowiednimi środkami. Kojarzysz woskowanie samochodu na koniec mycia? W tym wypadku wosk z papieru do pieczenie stworzy podobną warstwę ochronną. Dzięki niej armatura dłużej zachowa połysk, a kamień nie będzie aż tak uciążliwy. Woda spłynie po wytworzonej powłoce, co uchroni m.in. przed osadami z mydła.

Agnieszka

true

Polecane