Wyrzucasz zużyte torebki po herbacie? To błąd! Sprawdź 8 sposobów jak je wykorzystać.

Patrycja
Dom
22.11.2021 17:03
Wyrzucasz zużyte torebki po herbacie? To błąd! Sprawdź 8 sposobów jak je wykorzystać.

Czarna, czerwona, zielona, ziołowa, a może owocowa? Wybór herbat jest bardzo szeroki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że poza tym, że nadają się do picia, torebki po herbacie można wykorzystywać w inny sposób. Poznaj osiem nieoczywistych patentów na wykorzystanie torebek po herbacie.

Zdjęcie Wyrzucasz zużyte torebki po herbacie? To błąd! Sprawdź 8 sposobów jak je wykorzystać. #1

Wyrzucasz zużyte torebki po herbacie? To błąd!

Wiele osób uważa, ze torebki z herbatą to przedmioty jednorazowego użytku. Po zalaniu torebki wrzątkiem i zaparzeniu herbaty po prostu wyrzucają ją do kosza. Jak się okazuje, to często popełniany błąd! Nie wszyscy wiedzą, że można je ponownie wykorzystać.

Zużyte torebki po herbacie mają wiele nieoczywistych zastosowań. Możesz wykorzystać je w domu, ogrodzie, a nawet swoim samochodzie. Poznaj osiem sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie.

8 sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie

Nawóz do roślin

Zużyte torebki po herbacie mogą posłużyć jako nawóz do roślin. Zanurz je w wodzie i przygotuj naturalną mieszankę do podlewania roślin, aby chronić je przed infekcjami grzybiczymi.

Wilgotne fusy możesz dodać do kompostu lub wysypać wokół roślin w domu lub ogrodzie, aby użyźnić glebę i wyeliminować szkodniki, takie jak myszy.

Odstraszacz szkodników

Zużyte torebki po herbacie skutecznie odstraszą domowe szkodniki, np. myszy. Te gryzonie nie znoszą herbacianego zapachu. Jeśli dodatkow woreczki po herbatyie skropisz olejkiem miętowym odstraszysz także pająki i mrówki.

Środek do walki z kurzem

Herbata może przydać się jako środek do walki z kurzem. Zwłaszcza w pielęgnacji mebli z drewna. Zadziała także jako preparat nabłyszczający do ceramiki i szkła.  Wysypać zawartość torebek po herbacie zakurzone miejsce, a po chwili będzie wyglądało jak nowe. 

Środek do czyszczenia toalet

Masz brudny sedes, w którym pojawił się osad z kamienia? Wrzuć do niego torebki po herbacie. To tani, ekologiczny i skuteczny sposób na utrzymanie czystości w łazience. Pamiętaj, żeby ich nie spuszczać, ani zbyt długo nie namaczać.

Płyn do naczyń

Herbata ma działanie odtłuszczające. Zużyte torebki po herbacie pomogą Ci pozbyć się nawet zaschniętego tłuszczu z naczyń. Wrzuć kilka torebek do ciepłej wody, dzięki temu do mycia nie będziesz musiała używać silnych środków chemicznych.

Odświeżacz powietrza

Dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego do zużytych torebek, aby stworzyć własne, ekologiczne odświeżacze powietrza. Możesz włożyć je do butów, pomiędzy ubrania, powiesić je w szafie, w pokoju lub samochodzie. Oprócz tego, że zneutralizują nieprzyjemne zapachy, przyniosą też odświeżający aromat.

Zdjęcie Wyrzucasz zużyte torebki po herbacie? To błąd! Sprawdź 8 sposobów jak je wykorzystać. #2

Środek na pachnące dłonie

Jeśli dotykałaś silnie pachnących produktów o mocnych zapach, z łatwością pozbędziesz się ich, gdy wytrzesz ręce w torebki herbaty. Pomogą usunąć zapach po czosnku, cebuli, a nawet rybie.

Naturalny kosmetyk

Dodaj kilka torebek po ziołowej (rumiankowej, miętowej, szałwiowej) lub owocowej herbacie do wanny i ciesz się relaksującą kąpielą. Herbata nada się także do naturalnego łagodzenia podrażnień skóry. Pomoże na opuchnięte oczy, ukąszenia owadów, poparzenia i drobne ranki. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, herbata zmniejsza stany zapalne i łagodzi zmiany trądzikowe.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną