Lifestyle

Jaki spadek należy się synowi Krzysztofa Krawczyka? Jak zamierza walczyć o swoje?

Katarzyna

May 24, 2021, 4:43 p.m.

Jaki spadek należy się synowi Krzysztofa Krawczyka? Jak zamierza walczyć o swoje?

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła polskim światem muzycznym. Teraz w świecie show-biznesu walkę o jego spadek toczy jego żona z synem.

Śmierć piosenkarza 

Śmierć Krzysztofa Krawczyka była zaskoczeniem dla nas wszystkich. Nic nie wskazywało, że świetny polski piosenkarz spędzi ubiegłe święta Wielkanocne po raz ostatni ze swoją rodziną. Pomimo wypuszczenia muzyka ze szpitalna na święta do domu, były to jego ostanie chwile z rodziną. 5 kwietnia jego żona poinformowała, że jej ukochany mąż zmarł.

Trzy żony

Zgodnie z ostatnią wolą Krzysztofa Krawczyka cały jego spadek należy się żonie Ewie. Polski wokalista ma jednego biologicznego syna, który jest owocem małżeństwa z drugą żoną Haliną Żytkowiak. Pierwszą żoną była natomiast Grażyna Adamus, z którą nie miał dzieci.

Trzecią i ostatnią żoną wybitnego piosenkarza, jest natomiast Ewa Krawczyk, z którą również nie doczekał się wspólnych pociech.

Ostatnia wola zmarłego 

Zgodnie z testamentem Krzysztofa Krawczyka z 2020 roku, cały majątek należy się żonie Ewie. Okazuje się, że jego jedyny syn, pomimo że został pominięty w testamencie, ma zamiar walczyć w sądzie o część majątku, do którego ma prawo. Macocha Krzysztofa Igora Krawczyka namawiała go, aby uszanował wolę ojca i nie wnosił sprawy do sądu.

 

Więcej niż jeden testament

Pierwsza rozprawa na temat spadku sławnego piosenkarza odbyła się w minioną środę w sądzie w Zgierzu. Okazało się bowiem, że Krzysztof Krawczyk napisał więcej niż jeden testament. Według  jego woli zapisanej w 2002 roku, syn również miał odziedziczyć po nim część spadku.

Gwiazdor w 2020 roku napisał kolejny testament, w którym jedyną swoją spadkobierczynią ustanowił ostatnią żonę Ewę. W związku tym sąd odroczył posiedzenie i zobligował Ewę Krawczuk do przedłożenia wcześniejszych dokumentów.

Syn walczy o spadek

Krzysztof Krawczyk Junior wynajął prawniczkę, która w sądzie ma walczyć o część spadku, która się mu prawnie należy. Według niej, nawet jeśli sąd uzna, że jedyną spadkobierczynią jest Pani Ewa, to dla syna powinien przysługiwać zachowek po zmarłym ojcu.

Jako że Krzysztof Krawczyk Junior jest niezdolny do pracy, to zachowek może wynosić nawet 1/3 wartości spadku. Według polskiego prawa, jeśli dana osoba sporządziła nowy testament i nie zawarła w nim treści, że odwołuje wcześniejszy, to wówczas zmianie ulegają tylko te zapisy, których nie można pogodzić z treścią nowego testamentu. Nie wiadomo jeszcze na jaką kwotę opiewa majątek Krzysztofa Krawczyka, więc ciężko stwierdzić o jaką kwotę Krzysztof Krawczyk Junior mógłby wnioskować.

Zdjęcie Jaki spadek należy się synowi Krzysztofa Krawczyka? Czy będzie walczył o swoje? #1
Źródło: Uwaga TVN