Genialna funkcja zmywarki! Mało kto o tym wie!

Katarzyna

Dom

18.05.2021 18:53

Genialna funkcja zmywarki! Mało kto o tym wie!

Zmywarka to jeden z podstawowych sprzętów AGD w twojej kuchni. Poznaj więc jeden z genialnych trików, który pozwoli lepiej ci ją wykorzystać.

Zdjęcie Genialna funkcja zmywarki! Mało kto o tym wie! #1

Zmywarka to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią myć brudnych naczyń. Jako że jest to urządzenie ograniczone powierzchniowo, to nie wszystkie garnki czy talerze się do niej mieszczą.

W takim wypadku nie masz innej możliwości, tylko musisz umyć je ręcznie. Dobrym przykładem jest tu np. kieliszek do wina, który jest wysokim przedmiotem i  czasami nie da rady ustawić go na górnej szufladzie w towarzystwie kubków. Na szczęście wystarczy, że poznasz prosty trik, który sprawi, że do zmywarki będziesz mogła wkładać nie tylko kubki, ale i wysokie szklanki.

Prosty trik

Szuflady w zmywarce są tak ustawione, aby na wyższej z nich kłaść kubki czy szklanki, a na niższej talerze czy garnki. Za pomocą prostego triku możesz jednak obniżyć odrobiną wyższą szufladę, aby zmieściły się tam wyższe kubki czy kieliszki do wina.

Wystarczy, że naciśniesz kółka prowadnicy, dzięki czemu szuflada trochę „opadnie” i będzie wyższa. Wtedy z łatwością umieścisz i myjesz wyższe przedmioty. Filmik instruktażowy znajdziesz poniżej. 

Czego nie należy myć w zmywarce? 

Należy jednak pamiętać, że do zmywarki nie należy wkładać niektórych przedmiotów, ponieważ mogą one się zniszczyć lub uszkodzić zmywarkę. D o zmywarki nie powinno się wkładać np.:

1) drewnianych łyżek czy sztućców, ponieważ pod wpływem wody napęcznieją;

2) plastikowych opakowań, które nie są odporne na gorącą wodę i mogą się zdeformować;

3) szkieł dekoracyjnych, które są wrażliwe np. na związki chemiczne zawarte w kostkach do zmywarki;

4) ceramicznych noży kuchennych, które mogą się stępić i zniszczyć;

5) aluminiowych garnków, które pod wpływem środków zawartych w płynach do zmywarki mogą szybciej rdzewieć;

6) słoików z etykietami, ponieważ pod wpływem gorącej wody się one odkleją i zapchają filtr do zmywarki czy inne jej części.