Uroda

Dlaczego Twój makijaż jest nietrwały? Oto dwa powody

Patrycja

April 28, 2021, 1:11 p.m.

Dlaczego Twój makijaż jest nietrwały? Oto dwa powody

Która z nas nie marzy o perfekcyjnym makijażu, który utrzyma się na naszej twarzy przez cały dzień? Niestety większość z nas popełnia pewne błędy, przez które jest on nietrwały. Wystrzegaj się ich, a Twój make- up przetrwa w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Zdjęcie Dlaczego Twój makijaż jest nietrwały? Oto dwa powody #1

Błędy, przez które twój makijaż jest nietrwały

Dotykanie twarzy

Częste dotykanie twarzy w ciągu dnia sprawia, że nasz makijaż się ściera. Dodatkowo na dłoniach przenosimy mnóstwo zarazków i bakterii, które mogą wywoływać stany zapalne i podrażniać skórę. Powinniśmy tego unikać!

Nieodpowiednie kosmetyki

Częstym problemem jest stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Używanie produktów niedopasowanych do typu skóry, może powodować problemy z trwałością makijażu. Wybieraj bezpieczne i sprawdzone produkty, dopasowane do typu i stanu Twojej cery.

Staraj się nie używać wielu różnych kosmetyków i eksperymentować z nieznanymi markami lub domowymi mieszankami.

Zdjęcie Dlaczego Twój makijaż jest nietrwały? Oto dwa powody #2

Nieodpowiednia pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja skóry to pierwszy krok do trwałego i pięknego makijażu. Zwróć uwagę na swoją codzienną pielęgnację: mycie, oczyszczanie, nawilżanie cery.

Unikaj częstego mycia twarzy, zwłaszcza źle dobranymi preparatami do mycia, które w składzie zawierają mydło- to może zmienić odczyn skóry. Uważaj na toniki, które w składzie mają alkohol. Nie wykonuj zbyt często peelingów i złuszczających zabiegów kwasami, które mogą podrażnić Twoją cerę.

Nie używasz pudru

Nakładasz na twarz korektor, fluid i podkład, ale zapominasz o pudrze? To często popełniany błąd! Tylko puder jest w stanie zespolić podkład i korektor z naszą skórą.

Sprawia, że podkład pozostaje na swoim miejscu, nie spływa po twarzy i po dotknięciu nie zostaje na rękach. Jeśli nie wykańczasz makijażu pudrem, skracasz jego trwałość. Unikasz tego w obawie przed efektem maski? Wybierz puder transparentny, bananowy lub ryżowy, który nie nada kolejnej warstwy koloru, a po prostu utrwali make- up.

Zdjęcie Dlaczego Twój makijaż jest nietrwały? Oto dwa powody #3

Nie utrwalasz makijażu

Jeśli przed Tobą całonocna impreza lub zwiększony wysiłek fizyczny, warto zadbać o utrwalenie makijażu za pomocą specjalnego preparatu. Na sam koniec po nałożeniu wszystkich innych kosmetyków, użyj sprayu lub mgiełki do utrwalania. To przedłuży trwałość Twojego make- upu.