Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki.

Patrycja
Dom
24.07.2020 21:56
Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki. źródło okładki: Autorstwa tompiast - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=259

Latem jesteśmy narażeni na ataki wielu rodzajów owadów. Ukąszenia wywołują wiele nieprzyjemnych objawów. Poznaj sprawdzone, domowe sposoby na ból, obrzęk i swędzenie. Dowiedz się co robić, w przypadku ukąszenia przez meszki.

Jak rozpoznać ukąszenie meszki?

Ukąszenie przez meszkę bardzo łatwo rozpoznać. Owady zostawiają na skórze krwawiący, mocno widoczny ślad. W miejscu ugryzienia pojawia się bolesny obrzęk, który może utrzymywać się na ciele nawet przez kilka dni. Dowiedz się, jak w domowych warunkach poradzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami ataku meszek.

Domowe sposoby na ukąszenia meszek:

1. Okład z cebuli

Cebula to niepozorne warzywo o wielu cennych właściwościach. Oczyszcza skórę z toksyn i działa antybakteryjnie. Idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy ukąsi nas meszka. Do bolącego miejsca przyłóż plaster cebuli lub zetrzyj ją na tarce, nałóż na gazę i przyłóż do ciała. Poczujesz ukojenie.

2. Okład z octu lub sody

Łyżkę octu wlej do szklanki wody. Tak przygotowanym roztworem nasącz gazę i przyłóż do miejsca ugryzienia. Zamiast octu możesz wykorzystać sodę oczyszczoną. Rozpuść łyżkę sody w szklance wody, nasącz nią opatrunek i połóż na swędzące miejsce.

Zdjęcie Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki. #1

3. Zsiadłe mleko

Zsiadłe mleko nadaje się nie tylko do ziemniaków z koperkiem, jako propozycja letniego obiadu i na oparzenia słoneczne. Doskonale sprawdzi się też przy ugryzieniu przez meszkę. Zmniejszy obrzęk i pomoże przy uciążliwym swędzeniu. Zsiadłym lekiem nasącz kompres i przyłóż go do zranionej skóry. Po kilku minutach poczujesz ulgę.

4. Okład z ananasa

Ananasa pokrój na plastry i przyłóż do skóry. Owoc zmniejszy obrzęk i przyspieszy gojenie się ranki. Zmniejszy też widoczność siniaków, które mogły pojawić się na skórze w wyniku ukąszenia.

Zdjęcie Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki. #2

5. Pasta do zębów

Zawarty w paście do zębów mentol, działa kojąco i chłodząco. Ukoi ból, zmniejszy zaczerwienie i zniweluje nieprzyjemne swędzenie. Nałóż nieco pasty do zębów na skórę i wsmaruj ją w miejsce ukąszenia.

 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną