Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki.

Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki.

Latem jesteśmy narażeni na ataki wielu rodzajów owadów. Ukąszenia wywołują wiele nieprzyjemnych objawów. Poznaj sprawdzone, domowe sposoby na ból, obrzęk i swędzenie. Dowiedz się co robić, w przypadku ukąszenia przez meszki.

Jak rozpoznać ukąszenie meszki?

Ukąszenie przez meszkę bardzo łatwo rozpoznać. Owady zostawiają na skórze krwawiący, mocno widoczny ślad. W miejscu ugryzienia pojawia się bolesny obrzęk, który może utrzymywać się na ciele nawet przez kilka dni. Dowiedz się, jak w domowych warunkach poradzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami ataku meszek.

Domowe sposoby na ukąszenia meszek:

1. Okład z cebuli

Cebula to niepozorne warzywo o wielu cennych właściwościach. Oczyszcza skórę z toksyn i działa antybakteryjnie. Idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy ukąsi nas meszka. Do bolącego miejsca przyłóż plaster cebuli lub zetrzyj ją na tarce, nałóż na gazę i przyłóż do ciała. Poczujesz ukojenie.

Zdjęcie Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki. #1

2. Okład z octu lub sody

Łyżkę octu wlej do szklanki wody. Tak przygotowanym roztworem nasącz gazę i przyłóż do miejsca ugryzienia. Zamiast octu możesz wykorzystać sodę oczyszczoną. Rozpuść łyżkę sody w szklance wody, nasącz nią opatrunek i połóż na swędzące miejsce.

Zdjęcie Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki. #2

3. Zsiadłe mleko

Zsiadłe mleko nadaje się nie tylko do ziemniaków z koperkiem, jako propozycja letniego obiadu i na oparzenia słoneczne. Doskonale sprawdzi się też przy ugryzieniu przez meszkę. Zmniejszy obrzęk i pomoże przy uciążliwym swędzeniu. Zsiadłym lekiem nasącz kompres i przyłóż go do zranionej skóry. Po kilku minutach poczujesz ulgę.

4. Okład z ananasa

Ananasa pokrój na plastry i przyłóż do skóry. Owoc zmniejszy obrzęk i przyspieszy gojenie się ranki. Zmniejszy też widoczność siniaków, które mogły pojawić się na skórze w wyniku ukąszenia.

Zdjęcie Jak rozpoznać ukąszenie meszki? Domowe sposoby na ukąszenia meszki. #3

5. Pasta do zębów

Zawarty w paście do zębów mentol, działa kojąco i chłodząco. Ukoi ból, zmniejszy zaczerwienie i zniweluje nieprzyjemne swędzenie. Nałóż nieco pasty do zębów na skórę i wsmaruj ją w miejsce ukąszenia.

Patrycja

Polecane