Dom

Niewiele osób wie, że te rzeczy można prać w pralce!

Agnieszka

Nov. 19, 2019, 4:13 p.m.

Niewiele osób wie, że te rzeczy można prać w pralce!

Przywykliśmy do tego, że w pralce zazwyczaj pierzemy tylko ubrania i pościel. Warto jednak wiedzieć, że obecne pralki radzą sobie doskonale z wieloma innymi rzeczami, które wymagają czyszczenia. Co więc można prać w pralce, ale niewiele osób to robi?

Zdjęcie Niewiele osób wie, że te rzeczy można prać w pralce! #1

Dywaniki samochodowe

Dywaniki samochodowe warto regularnie odkurzać i...prać w pralce. Te, które zrobione są z miękkiego materiału bez problemu możemy prać nie ryzykując ich uszkodzenia, ani uszkodzenia pralki. Warto to robić szczególnie jesienią, kiedy gromadzi się na nich sporo błota i wilgoci.

Gumowe dywaniki łazienkowe

Pranie w pralce miękkich dywaników łazienkowych jest normą. Jednak niewiele osób wie, że również gumowe dywaniki można skutecznie prać. Im częściej tym lepiej. Na dywanikach kumuluje się wilgoć, co często jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu w łazience. Wilgoć sprzyja też rozwojowi grzybów i bakterii. Warto więc prać dywaniki przynajmniej raz w miesiącu.

Zasłony prysznicowe

Jeśli zasłona prysznicowa wykonana jest z tworzywa sztucznego lub bawełny może zostać wyprana w pralce. Pamiętaj jednak, aby dobrać najniższą temperaturę. W innym przypadku zasłona może się odbarwić lub uszkodzić, szkodząc tym samym naszej pralce.Częste czyszczenie zasłon jest bardzo ważne. Z czasem pojawia się na nich pleśń i brzydki osad na przykład z mydła. Jeśli nie będziemy jej regularnie prać, po dłuższym czasie zabrudzeń z pleśni nie da się już usunąć zwykłym praniem.

Zdjęcie Niewiele osób wie, że te rzeczy można prać w pralce! #2

Torebki

Torebki, które są już mocno zabrudzone warto wyprać w pralce w niskiej temperaturze. Ważne jednak, aby wcześniej pozbyć się z niej wszystkich metalowych elementów (o ile to możliwe). Po wypraniu torebkę warto też suszyć równo rozłożoną na ręczniku, aby się nie odkształciła.W pralce można prać też plecaki, torby treningowe, czy pokrowce.

Pluszaki

Pluszaki, jak wszystkie rzeczy przeznaczone dla dzieci, powinni być czyste. Konieczne jest więc pranie maskotek, choć wiele osób o tym zapomina. Po wypraniu pluszaków w pralce konieczne jest ich dokładne wysuszenie. Najlepiej na kaloryferze. Jeśli w pluszaki długo będzie zatrzymywać się wilgoć, może dojść do rozwoju pleśni.