Żółte paznokcie u stóp? Poznaj domowe sposoby jak je wybielić!

Żółte paznokcie u stóp? Poznaj domowe sposoby jak je wybielić!

Lato oznacza, że za niedługo zaczniesz chodzić w sandałach i klapkach. Co jednak zrobić, gdy masz żółte paznokcie u stóp? Podpowiadamy!

Wiosna w pełni

Wiosna w pełni, a lato już za pasem, a to oznacza, że zaczniesz chodzić w sandałach i klapach. Po zimie jednak na twoich paznokciach mogą wystąpić zmiany wyglądu płytki  lub inne dolegliwości, które nie wyglądają estetycznie. Warto więc o nie zadbać jeszcze zanim ubierzesz obuwie z odkrytymi palcami. Co jest przyczyną i jak wyleczyć i wybielić żółte paznokcie u stóp. Podpowiadamy!

Przyczyny

Przed przystąpieniem do wybielania paznokci, warto poznać przyczyny tego stanu. Żółte paznokcie u stóp mogą być przyczyną zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego. Dochodzi wtedy do zakażenia mikroby paznokcia, która przybiera żółty odcień. Paznokieć może również zżółknąć pod wpływem mocnego uderzenia lub nacisku. Wtedy dochodzi do uszkodzenia płytki paznokcia, a w zależności od tego, jak mocne było uderzenie, paznokieć może przybrać siną, żółtą lub czarną barwę. Odbarwienie paznokcia może nastąpić również pod wpływem stosowania nieodpowiednich kosmetyków lub przyjmowania niektórych leków.

Zdjęcie Żółte paznokcie u stóp? Poznaj domowe sposoby jak je wybielić! #1

Wybielanie paznokci

Jeśli zauważysz u siebie żółte paznokcie, a chciałabyś jednak latem ubrać sandały czy szpilki z odkrytymi placami, to możesz je wybielić prostymi domowymi sposobami. Przed przystąpieniem do tego zabiegu upewnij się jednak, że żółte paznokcie nie są przyczyną poważnej choroby tak np. grzybicy, czy zapalenia tarczycy.

Woda utleniona z sodą oczyszczoną

Wybielić paznokcie możesz również przy pomocy roztworu z wody utlenionej i sody oczyszczonej. Oba składniki wymieszaj i w takim roztworze mocz paznokcie przez kilka minut dziennie. Soda oczyszczona ma właściwości wybielające, więc poradzi sobie z żółtymi paznokciami.

Zdjęcie Żółte paznokcie u stóp? Poznaj domowe sposoby jak je wybielić! #2

Sok z cytryny

Na żółte paznokcie pomoże sok z cytryny oraz krem nawilżający. Wystarczy, że na wacik kosmetyczny naniesiesz kilka kropel soku z cytryny i przyłożysz go na kilka chwil do żółtego paznokcia. Po tym zabiegu nanieś na paznokcie trochę kremu nawilżającego, aby nawilżyć skórę wokół płytki. Zabieg ten wykonuj przez około 14 dni, a na pewno po tym czasie zauważysz efekty.

Zapobieganie

Aby nie dochodziło do zżółknięcia paznokcia, warto stosować się do kilu prostych zasad. Wystarczy, że będziesz nosiła przewiewne, bawełniane skarpetki oraz lekkie obuwie. Ograniczenie używek tj. alkohol czy papierosy również sprawi, że paznokcie nie zżółkną. Podczas malowania paznokcie stosuj na początek primer, który oddzieli je od warstwy lakieru.

Katarzyna

Polecane