Oscary 2021. Dlaczego uczestnicy nie mieli na sobie maseczek?

Oscary 2021. Dlaczego uczestnicy nie mieli na sobie maseczek?

Tegoroczna gala rozdania Oscarów już za nami. Ze względu na pandemię, uroczystość musiała odbyć się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy nie musieli jednak mieć na sobie maseczek. Dlaczego?

W trakcie trwania gali, jej uczestnicy traktowani byli tak, jakby byli na planie filmowym lub telewizyjnym. To oznacza, że nie ciążył na nich obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Maseczki jednak były wymagane w przerwach reklamowych oraz przed wejściem i po wyjściu z miejsca uroczystości.

Co więcej, w tym roku konieczne było zmienienie miejsca uroczystości rozdania Oscarów. W tym roku goście odebrali nagrody na Union Station w Los Angeles, a w Dolby Theatre odbyła się część artystyczna.

Ustalono też niewielki limit osób. Ograniczono go do 170 osób (W Dolby Theatre łączna ilość miejsc to około 3 tysiące). Na galę wpuszczano więc uczestników grupami.

Szczepienia, podwójne, a nawet potrójne testy, mierzenie temperatury i dystans społeczny

Każdy uczestnik gali został wcześniej zaszczepiony oraz zbadany na obecność koronawirusa. Utrzymywany był też bezpieczny dystans między gwiazdami.

Wyjaśnienia aktorki Reginy King:

"Pewnie zastanawiacie się, jak oni to robią? Pomyślcie o tym jak o planie filmowym. Filmie o Oscarach z obsadą ponad 200 osób. Ludzie zostali zaszczepieni, przetestowani, przetestowani ponownie, zostali zdystansowani. Przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa, które pozwolą nam wrócić do bezpiecznej pracy. Więc, jest jak na planie filmowym, kiedy kręcimy, nie mamy masek. Kiedy nie kręcimy, zakładamy maski. W porządku? Tak to robimy" - powiedziała.

Przed galą rozdania Oscarów, organizatorzy poinformowali również, że przed wejściem na galę uczestnikom będzie mierzona temperatura. 

Zgodnie z wytycznymi, w ciągu kilku dni przez rozpoczęciem gali, uczestnicy mieli mieć wykonane przynajmniej trzy testy na COVID-19.

Okazuje się więc, że pomimo braku maseczek, zachowane zostały wszelkie inne zasady bezpieczeństwa, które pozwoliły na to, aby uczestnicy na gali mogli w sposób bezpieczny poruszać się bez maseczek. 

OSCARY 2021 - POZNAJ LISTĘ ZWYCIĘZCÓW

 

Agnieszka

Polecane