Zawód influencer? Powstaje pierwsza taka klasa w Polsce

Zawód influencer? Powstaje pierwsza taka klasa w Polsce

Czy bycia influencerem można się nauczyć? Jak się okazuje można! W prywatnym liceum w Słupsku ma powstać pierwsza klasa o profilu vlogerskim. Dowiedz się więcej na ten temat.

Pierwsza w Polsce klasa o profilu vlogerskim

W I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku rusza nabór do klasy vlogerskiej. Klasa o tym profilu ma zastąpić profil dziennikarski, który do tej pory był realizowany w szkole. Liceum zachęca do zapisów do nowej klasy, która powstaje jako odpowiedź na zapotrzebowanie młodzieży i wciąż zmieniającego się rynku pracy.

Liceum zachęca do zapisów

Jak przekonuje dyrektor liceum Łukasz Jankowski, stworzenie klasy vlogerskiej miało na celu to, by jej profil pokrywał się z realnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Na stronie internetowej słupskiego liceum możemy przeczytać, że „Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!”. Dyrekcja szkoły przekonuje, że klasa będzie ulepszeniem istniejącej wcześniej klasy dziennikarskiej, a profil jest dla „osób kreatywnych i aktywnych”.

Zdjęcie Zawód influencer? Powstaje pierwsza taka klasa w Polsce #1

Czego nauczą się licealiści?

Uczniowie tego profilu w ciągu czterech lat nauki mają zdobyć umiejętności graficzne, nauczyć się nagrywać i montować materiały, ale także pisać artykuły i scenariusze. Oprócz tego zyskają wiedzę, jak dbać o wizerunek marki w mediach, wezmą udział w szkoleniach z wystąpień publicznych. Przedmioty takie jak marketing, edukacja dziennikarska, multimedia i fotografia, mają pomóc zdobyć im umiejętności. Dzięki nim w przyszłości mogą zostać vlogerem, influencerem, youtuberem, dziennikarzem, fotografem lub marketingowcem.

Zdjęcie Zawód influencer? Powstaje pierwsza taka klasa w Polsce #2

To nie wszystko, co oferuje liceum

To nie jedyna klasa o niecodziennym profilu w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Na stronie internetowej szkoła zaprasza uczniów do dołączenia do klasy o kierunku gamingowym. Na czym polega ten profil? Uczniowie, którzy lubią grać w gry komputerowe i wiążą z tym swoją przyszłość, będą mogli dowiedzieć się więcej o e-sporcie lub zostać streamerem.

 

Patrycja

Polecane