Lifestyle

Jak w oryginalny sposób poinformować o ciąży?

Patrycja

April 16, 2021, 9:50 a.m.

Jak w oryginalny sposób poinformować o ciąży?

Dowiedziałaś się, że wkrótce zostaniesz mamą? Zastanawiasz się, jak przekazać tę nowinę mężowi, rodzinie i całemu światu? Przedstawiamy kreatywne i oryginalne sposoby na poinformowanie bliskich o ciąży. Zainspiruj się naszymi pomysłami!

Zdjęcie Jak w oryginalny sposób poinformować o ciąży? #1

Jak powiedzieć o ciąży w oryginalny sposób?

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Jesteś szczęśliwa, przejęta i bardzo chcesz podzielić się tą informacją z najbliższymi? Przedstawiamy najlepsze pomysły na przekazanie tej nowiny innym.

Test lub USG w oryginalnej formie

Popularnym sposobem na poinformowanie najbliższych o odmiennym stanie, jest wręczenie testu ciążowego lub wydruku z badania USG. Test zapakuj w ozdobne pudełko, a wydruk USG możesz oprawić w ramkę na zdjęcie. Żeby było zabawniej, włóż to w pudełko po markowym sprzęcie, butach, czy ubraniu i wręcz partnerowi. Duże zaskoczenie i miła niespodzianka gwarantowane!

Zdjęcie Jak w oryginalny sposób poinformować o ciąży? #2

Gadżet, który zaskoczy bliskich

Dobrym pomysłem na poinformowanie bliskich o ciąży, jest wręczenie im kartki ze zdrapką w środku. Pierwsza część zawiera pytanie w formie „czy wiesz, że…?”, znajduje się na okładce kartki i niczego nie sugeruje. Natomiast reszta jest ukryta pod zdrapką w środku: „zostaniesz Tatą, Babcią lub Dziadkiem”.

Oryginalnym pomysłem będzie też wręczenie puzzli, które po ułożeniu układają się w napis informujący o ciąży.

Możesz tez podarować kubki, które pod wpływem temperatury pokazują ukrytą wiadomość.

Kreatywne zdjęcia

Jeśli chcecie poinformować bliskich i znajomych w mediach społecznościowych o swoim odmiennym stanie, najlepszym sposobem będzie zrobienie zdjęcia. Możecie też użyć śmiesznego obrazka lub napisu sugerującego odmienny stan.

Jeśli to kolejna ciąża, taka informację w uroczy sposób może przekazać starsze rodzeństwo. Na przykład zakładając koszulkę z napisem „będę starszą siostrą/ bratem”.

Ciekawym pomysłem może być także zaangażowanie domowego zwierzaka w ogłoszenie tej nowiny. To w końcu także członek rodziny. Możecie zrobić sobie z nim zdjęcie informujące o tej wiadomości. Będzie to zabawną i śmieszną alternatywą.

Jak poinformować o płci dziecka?

Jeśli już wszyscy wiedzą, że spodziewacie się dziecka, kolejnym korkiem będzie poinformowanie najbliższych o płci maluszka. Możecie to zrobić na wiele oryginalnych sposobów:

  • Balon z konfetti w środku, po jego przebiciu wylatują niebieskie lub różowe płatki
  • Piniata, z której wypadną niebieskie lub różowe cukierki
  • Ciasto lub babeczki z kolorowym wnętrzem, które ukazuje się po przekrojeniu

Wato poinformować bliskich o ciąży w kreatywny sposób. Dzięki temu ten wyjątkowy moment pozostanie na długo w ich pamięci.