Baby Shower- najlepsze pomysły na zabawy i prezenty

Baby Shower- najlepsze pomysły na zabawy i prezenty

Baby Shower czyli bociankowe, to przyjęcie wyprawiane w ostatnich tygodniach ciąży na cześć przyjścia na świat dziecka i oczywiście jego przyszłej mamy. Przedstawiamy zbiór najpopularniejszych zabaw i prezentów na imprezę Baby Shower.

Zdjęcie Baby Shower- najlepsze pomysły na zabawy i prezenty #1

Na czym polega Baby Shower?

Baby Shower, czyli impreza „Brzuszkowa” lub „Bociankowa” w ostatnim czasie stała się popularna w Polsce. Zwyczaj tej imprezy niespodzianki na cześć przyszłej mamy i narodzin dziecka, dotarł do nas z Zachodu.

Takie przyjęcie jest pełne zabaw, gier i konkursów, związanych z przyszłą mamą i maleństwem. Nie można zapomnieć także o prezentach, jakie w tym dniu przyszli rodzice otrzymują od gości. Pomogą one w skompletowaniu wyprawki i powitaniu na świecie nowonarodzonego dziecka.

Baby Shower najczęściej organizowane jest w ostatnich tygodniach ciąży. Zwyczajowo uczestniczą w nim wszystkie kobiety, które są bliskie ciężarnej: mama, babcia, siostry, kuzynki, ciotki i przyjaciółki. Wstęp dla panów w tym dniu jest wzbroniony 😊

Baby Shower- zabawy i konkursy

Słoik życzeń dla mamy i dziecka

Każdy z uczestników przyjęcia przygotowuje małe karteczki z życzeniami szczęścia dla mamy i dziecka. Na przyjęciu przyszła mama losuje karteczki, a następnie czyta je na głos. To bardzo miły gest i piękna pamiątka, jaka pozostanie jej po Baby Shower.

Bransoletka szczęścia

Każda z zaproszonych osób przynosi ze sobą koralik. Przyszła mama dostaje żyłkę, a jej zadaniem jest nawleczenie na nią ozdób. Tak przygotowana bransoletka ma przynieść jej szczęście w dniu porodu i podczas opieki nad dzieckiem.

Jaka to melodia?

W tej zabawie zasady są podobne do tych w popularnym muzycznym teleturnieju. Jedyna różnica polega na tym, że przyszła mama ma za zdanie odgadnąć tytuły dziecięcych piosenek. To niezłe ćwiczenie przed tym, co ją czeka w niedługim czasie.

Kim jest dziecko na zdjęciu?

Wszystkie uczestniczki przyjęcia przynoszą ze sobą zdjęcia ze swojego wczesnego dzieciństwa. Zabawa polega na tym, że każda z pań ma dopasować zdjęcie do właściwego imienia. Wygrywa ta, której uda się połączyć najwięcej par.

Baby Shower- prezenty dla przyszłych rodziców i dziecka

Prezenty na Baby Shower mają na celu odciążenie domowego budżetu przyszłych rodziców. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na upominki dla maluszka i przyszłej mamy.

  • Prezenty dla dziecka: wyprawka dla dziecka (ubranka, kocyki), pieluchy, pampersy, zabawki, akcesoria do łóżeczka lub wózka, zestaw kosmetyków do pielęgnacji dziecka.
  • Prezenty dla mamy: nosidełko, wózek, bujaczek, laktator, zestaw kosmetyków, voucher do SPA lub na masaż, profesjonalna sesja fotografii ciążowej i noworodkowej.
Patrycja

Polecane