Restauracje w galeriach handlowych będą się otwierać? Jest pewien sposób

Agnieszka
Newsy
10.05.2021 10:29
Restauracje w galeriach handlowych będą się otwierać? Jest pewien sposób

Na ubiegłej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczącej znoszenia obostrzeń zapowiedziano, że od 15 maja swoją działalność będą mogły wznowić ogródki restauracyjne. Co z restauracjami w galeriach handlowych? I one mają pewną możliwość.

Zdjęcie Restauracje w galeriach handlowych będą się otwierać? Jest pewien sposób #1

Od 15 maja restauracje, które posiadają ogródki gastronomiczne będą mogły przyjmować w nich gości. Oznacza to niestety, że lokale usytuowane w galeriach handlowych nie będą mogły wznowić działalności ze względu na brak miejsc na świeżym powietrzu.

Jak jednak donosi money.pl, również restauracje w galeriach handlowych będą próbowały przekształcić się tak, aby mieć możliwość stworzenia miejsc na zewnątrz.

– Zachęcamy do wsparcia gastronomii w przygotowaniu miejsc do konsumpcji na zewnątrz oraz rozważenie możliwości zorganizowania nowych ogródków zewnętrznych – ma brzmieć fragment listu Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Takie miejsca do konsumpcji na zewnątrz mogą znajdować się na “terenie zielonym i utwardzonym". Mowa nawet o ostatnich piętrach parkingów.

Jest więc spora szansa na to, że wiele restauracji w galeriach handlowych, które mają na swoim terenie możliwość utworzenia “ogródków gastronomicznych” wznowi swoją działalność. 

– Jeśli chodzi o Forum Gdańsk, to zaproponowaliśmy naszym najemcom gastronomicznym rozstawienie ogródków na placu zewnętrznym oraz na tarasie. W tym centrum nie proponujemy rozstawienia ogródków na parkingu ze względu na jego lokalizację – powiedziała money.pl Magdalena Gibney, dyrektorka w Multi Poland i szefowa centrum Forum Gdańsk.

Wszystko będzie musiało odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym, z limitem osób i odpowiednim dystansem między stolikami. 

Zniesienie niektórych restrykcji od 15 maja

Przypomnijmy, że 15 maja otwierają się nie tylko ogródki gastronomiczne, ale również kina i teatry na świeżym powietrzu.

Od tego dnia przestanie również obowiązywać nakaz zakrywania ust i nowa na świeżym powietrzu.

Konieczne będzie jednak noszenie maseczek w pomieszczeniach, np. sklepach. 

Wprowadzona zostanie ponadto nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną