Policja wkroczyła na wesele i je przerwała. Interwencja trwała 4 godziny

Policja wkroczyła na wesele i je przerwała. Interwencja trwała 4 godziny

W sali bankietowej w Malanowie (województwo wielkopolskie) w ten weekend odbywało się przyjęcie weselne. O tym fakcie została poinformowana policja i sanepid. Doszło więc do interwencji.

Zdjęcie Policja wkroczyła na wesele i je przerwała. Interwencja trwała 4 godziny #1

Zakaz organizowania imprez

W związku z obecnymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa, obowiązuje zakaz organizowania spotkań, zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych w większej liczbie niż pięć osób.

Nic więc dziwnego w tym, że policja i sanepid dowiedziawszy się o przyjęciu weselnym podjęli interwencję.

Pojawili się w sali weselnej około godziny 19:00 w sobotę. Wylegitymowano 81 osób, łącznie z obsługą i członkami zespołu weselnego.

Sanepid natomiast wydał decyzję o natychmiastowym zaprzestaniu organizowania imprez okolicznościowych i zgromadzeń, decyzja ta miała rygor natychmiastowej wykonalności.

W związku z tą decyzją goście musieli rozejść się do domów.

- Ten incydent będzie przedmiotem policyjnego dochodzenia. Wobec właściciela obiektu sanepid wydał decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych i zgromadzeń, decyzja ta miała rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z tym wszystkie osoby obecne w lokalu musiały go opuścić –  powiedział oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

 

Podstawy do czynności prawnych

 W związku z podejrzeniem złamania prawa, policja wszczęła dochodzenie.

Na miejscu wykonano czynności na podstawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia oraz możliwości spowodowania zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej. 

Czynności podjęte na miejscu trwały 4 godziny, od 19:00 do 23:00. Policja musiała bowiem wylegitymować aż 81 osób.

Na razie nie informuje jednak, skąd miała informacje na temat tego, że sali w Malanowie odbywa się nielegalne przyjęcie weselne.

Agnieszka

true

Polecane