Wesela - rząd wprowadza nowe obostrzenia w organizacji przyjęć

Wesela - rząd wprowadza nowe obostrzenia w organizacji przyjęć

W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 rząd stopniowo rozszerza obostrzenia w różnych dziedzinach życia. Osoby, które na najbliższy czas zaplanowane mają wesele, nie ucieszą się z tych wiadomości.

Zdjęcie Wesela - rząd wprowadza nowe obostrzenia w organizacji przyjęć #1

Strefa niebieska, żółta, czerwona

Rząd postanowił jakiś czas temu podzielić kraj na strefy pod względem ilości zachorowań na COVID-19. Do strefy niebieskiej zaliczane są obszary zagrożone, czyli takie, w na których jeśli w najbliższym czasie nie spadnie liczba zachorowań, konieczne będzie wprowadzenie nowych restrykcji.

Strefa żółta to powiaty, na których już założono spore obostrzenia w związku z dużym przyrostem zachorowań i rosnącym niebezpieczeństwem.

Natomiast czerwona strefa to powiaty, gdzie chorych jest najwięcej i jest najszybszy przyrost. Tam obostrzenia dotyczące funkcjonowania są największe.

Używa się również pojęcia strefa zielona. Strefa zielona to wszystkie obszary kraju, które nie należą do żadnej z powyższych stref. Są one najbezpieczniejsze, z najmniejszym przyrostem chorych na COVID-19.

Ograniczenia w weselach w poszczególnych strefach

Przyszli nowożeńcy nie mają powodów do zadowolenia z nowych zmian. Już i tak ograniczone możliwości organizacji przyjęć staną się jeszcze mniejsze.

-W strefie żółtej limit osób na przyjęciach, w tym przyjęciach weselnych spadł ze 100 do 75 osób.

-W strefie niebieskiej i zielonej maksymalna ilość osób na przyjęciach to 100. Wcześniej limit wynosił 150.

-W strefie czerwonej natomiast limit osób na weselu pozostaje bez zmian i wynosi 50.

Zdjęcie Wesela - rząd wprowadza nowe obostrzenia w organizacji przyjęć #2

Bary otwarte tylko do 22:00 w strefie czerwonej

W strefie czerwonej wprowadzono również obostrzenia dotyczące działania barów, restauracji i pubów. W związku z tym, że ogródki przestają działać i goście spędzają czas w pomieszczeniach barowych czy restauracyjnych, wzrasta ryzyko zakażenia. W związku z tym rząd postanowił ograniczyć ich działalność tylko do 22:00.

“Wiąże się to z tym, że kończy się sezon letni i w związku z tym imprezy będą przenosiły się do środka. Działalność będzie ograniczona do godz. 22.” - powiedział szef resortu.

Jak sprawdzić, w której strefie znajduje się Twój powiat?

Aktualna lista powiatów znajdujących się w strefie czerwonej i żółtej ogłaszana jest co czwartek. Listę można znaleźć na stronie ministerstwa zdrowia, w zakładce “obszary z nowymi zasadami bezpieczeństwa”, lub śledzić Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, gdzie co czwartek udostępniana jest grafika z aktualną listą.

Agnieszka

true

Polecane