Zorganizowała nietypowe wesele, a goście ją skrytykowali i wyszli. Panna Młoda tego nie zapomni...

Zorganizowała nietypowe wesele, a goście ją skrytykowali i wyszli. Panna Młoda tego nie zapomni...
21Cze

Ślub to najważniejszy dzień w życiu, jednak cała jego otoczka to ogromny koszt dla pary młodej. Ceny w domach weselnych rosną z roku na rok. Jak więc zaoszczędzić? Pewna Panna Młoda wpadła na genialny pomysł, który niestety nie spodobał się gościom.

Zdjęcie Zorganizowała nietypowe wesele, a goście ją skrytykowali i wyszli. Panna Młoda tego nie zapomni... #1

Ślub to jednorazowe wydarzenie, na które pary młode wydają ogromne sumy pieniędzy. Wszystko musi być dograne na ostatni guzik, fotograf, kamerzysta, barman fotobudka, animacje to tylko kilka z dodatkowych kosztownych udogodnień. Nie wszystkich na to stać. Czy goście naprawdę tego oczekują?

Koszt wesela w 2019 roku bez dodatkowych udogodnień szacuje się na 40 tysięcy złotych przy 100 osobach. To ogromna cena, młodzi często muszą zaciągać kredyty, aby temu sprostać.

Wesele w remizie

Kiedyś nie było domów weselnych, przyjęcia były organizowane na wiejskich salach i remizach. Wszystko robiło się samemu, wystrój, nakrycia na stoły. Zapraszało się kucharkę, dostarczało jej produkty, piekło się ciasta, a obsługą wesela zajmowały się kobiety ze wsi, które chciały dorobić.

Koszt wynajęcia remizy to około 500 zł.

Zdjęcie Zorganizowała nietypowe wesele, a goście ją skrytykowali i wyszli. Panna Młoda tego nie zapomni... #2

Historia Tomka i Marty

Tomek i Marta, w wywiadzie dla Wirtualnej Polski opowiadają swoją historię. Zrobili wiejskie wesele, nie żałują tej decyzji, jednak słowa jakie usłyszeli od swoich gości były bardzo przykre.

- (...) Wiele przykrych słów padło zwłaszcza od naszych przyjaciół z miasta. Było i nazywanie nas "wieśniakami" i nieprzyjemne docinki. Zabolało, bo to było spełnienie moich marzeń. Nie rozumiem, czemu nie mogli tego uszanować - opowiada 27 letnia Marta.

Marta marzyła o takim rodzaju wesela, ale dzisiejsze społeczeństwo nie pomyśli, że para młoda wybrała taką formę z własnej woli, a raczej, że byli zmuszeni brakiem środków na wesele.

Czy w tych czasach takie przyjęcie przejdzie?

Pary, które chcą zorganizować zabawę niskim kosztem, nadal się na to decydują. Najważniejsze, by goście mieli co zjeść i gdzie potańczyć. Nie wszystkim osobom taki format może przypaść do gustu, przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, jak zareagują goście. Czy będą mieli dystans?

Zapewne starsi goście tęsknią za takim rodzajem zabawy, to przywołuje wspomnienia z dawnych czasów, kiedy nikogo nie było stać na wystawne przyjęcia. Wszystkie spotkania organizowało się w domach bądź remizach, komunie, urodziny, pogrzeby, wesela…

Jeśli wśród gości natomiast mamy dużo młodych osób, mogą one nie zrozumieć takiej formy, tylko czy ich opinia naprawdę powinna mieć takie znaczenie?

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja