Lifestyle

Krystyna Pawłowicz wywołała nagonkę na 10-letnie dziecko? Teraz przeprasza

Agnieszka

April 8, 2021, 8:47 p.m.

Krystyna Pawłowicz wywołała nagonkę na 10-letnie dziecko? Teraz przeprasza

Kilka dni temu na profilu w mediach społecznościowych, sędzia Trybunały Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz umieściła wpis, który wywołał ogromne oburzenie. Dotyczył on 10-letniego transpłciowego dziecka. Posłanka już usunęła wpis, a także przeprosiła.

Wpis Pawłowicz na temat dziecka

"Dyrektorka Szkoły Samorządowej (nazwa szkoły-przypis red..) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, aby zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono" - napisała we wtorek w mediach społecznościowych Krystyna Pawłowicz.  

 

Tym samym wyciągnęła na światło dzienne prywatną sprawę (jaką jest tożsamość płciowa) dziecka. Podała tyle danych, że w niewielkiej miejscowości taka osoba może zostać łatwo zidentyfikowana.

To z kolei mogło się przyczynić do nagonki na 10-latkę. W obronie dziecka stanęli inni politycy, komentatorzy, a nawet burmistrz miasta, w którym mieszka.

 

 "Obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzył w dobro dziecka, naszej szkoły oraz dyrektora Agnieszkę Hein" - przekazał Artur Tusiński.

 

"Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach"  - dodał.

 

Sprawie tej przyjrzy się Zespół ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

- Jeśli uznamy, że jest to nieuprawnione ujawnienie danych osobowych, to jest to zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch - mówi money.pl dr Maciej Kawecki z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, prawnik i ekspert od RODO.

 

 

Krystyna Pawłowicz przeprasza

 

Po burzy, jaką wywołała w mediach pośrednio atakując 10-latkę oraz jej prywatność, Pawłowicz postanowiła usunąć swój wpis.

"Dla dobra dziecka kasuję swój wtorkowy wpis" - napisała.

Następnie umieściła kolejny wpis, w którym przeprasza:

 "Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż mnie o tym poinformowano. Nie chciałam sprawić przykrości dziecku. Przepraszam Cię".

 

Krystyna Pawłowicz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego, prawnikiem i członkinią Prawa i Sprawiedliwości. Przed objęciem stanowiska sędziowskiego w Trybuna,0le Konstytucyjnym zapewniała, że zawiesi swoją działalność w mediach społecznościowych.

 

Tak się jednak nie stało. 

Zdjęcie Krystyna Pawłowicz wywołała nagonkę na 10-letnie dziecko? Teraz przeprasza #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Krystyna_Paw%C5%82owicz#/media/Plik:Krystyna-pawlowicz.jpg