Księżna Diana zostawiła spadek. Sprawdź ile odziedziczył książę Harry

Księżna Diana zostawiła spadek. Sprawdź ile odziedziczył książę Harry

Odejście księcia Harry’ego z małżonką z brytyjskiego dworu okazało się sporym zaskoczeniem. Na szczęście książę Harry odziedziczył po mamie spory majątek. Ile odziedziczył po jej śmierci?

Zdjęcie Księżna Diana zostawiła spadek. Sprawdź ile odziedziczył książę Harry #1

Ślub Harry'ego i Megan 

Ślub księcia Harry’ego z amerykańską aktorką Megan Markle był sporym zaskoczeniem. Para w 2018 roku stanęła na ślubnym kobiercu, a na początku 2020 roku poinformowała, że wycofuje się z brytyjskiej rodziny. Zrezygnowali oni zarówno z bycia członkiem rodziny królewskiej, jak i królewskich wygód. Decyzja ta sprawiła, że stracili oni wszelkie tytuły, jak i pieniądze, które wynikają z bycia członkiem rodziny królewskiej. To sprawiło, że ich majątek znacznie się zmniejszył. 

Tragiczna śmierć 

Książę Harry jako młodszy syn księżnej Diany w dość młodym wieku stracił matkę. Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, który miał miejsce 31 sierpnia 1997 roku, kiedy to książę Harry miał zaledwie dwanaście lat. Na pewno wpłynęło to znacząco na jego dzieciństwo oraz dalsze lata życia. Matka pozostawiła mu jednak spadek, który odziedziczył w wieku 30 lat. Do wypadku doszło podczas próby ucieczki księżnej Diany przed grupą paparrazi. 

Spadek księżnej Diany 

Księżna Diana zadbała, aby jej synowie, po jej śmierci, odziedziczyli spore sumy pieniędzy. Pomimo że książę Harry wraz z małżonką odeszli z królewskiego dworu to nie oznacza to, że nie mają za co żyć. Podczas wywiadu z Oprah Winfrey padło pytanie o obecny stan finansów państwa Sussex. Książę Harry wyznał wtedy, że obecnie korzystają ze spadku po jego matce, który to początkowo wynosił 10 mln funtów. Składały się na niego m.inakcje, biżuteria, gotówka, ale również osobiste przedmioty z rodzinnego domu. Na budżet ten w znacznej części wpłynęła ugoda rozwodowa, jaka miała miejsce między księżną Dianą a księciem Karolem.

Inwestycje i pomnażanie majątku

Państwo Sussex nieosiadli jednak na laurach, a otrzymane pieniądze zainwestowali i pomnożyli. Mówi się, że obecnie majątek ich może wynosić nawet 20 mln funtów, a więc około 107 mln złotych. Para podpisała też umowę z Netflix oraz Spotify, która pozwala im na produkcję filmów i seriali. Po odejściu z rodziny królewskiej i pozbawieniu się królewskich funduszy książę Harry w inny sposób musiał zapewnić przyszłość swojej rodzinie oraz zadbać o jej byt. Obecnie nie ma już możliwości, aby któreś z nich powróciło na dwór i pełniło królewskie obowiązki.

Katarzyna

true

Polecane