Te miejsca możesz odwiedzić, jeśli jesteś zaszczepiony na COVID-19!

Te miejsca możesz odwiedzić, jeśli jesteś zaszczepiony na COVID-19!

Liczba zaszczepionych osób na całym świecie rośnie. Oznacza to, że już coraz bliżej nam do powrotu do normalności. Niektóre kraje na świecie nie czekają i już teraz otwierają się na przyjezdnych. Trzeba być jednak zaszczepionym na COVID-19.

Gdzie i na jakich zasadach możemy jechać, jeśli jesteśmy już zaszczepieni na COVID-19?

Seszele

Seszele już od jakiegoś czasu zapraszają do siebie zaszczepione osoby. Warunkiem wyjazdu na wakacje w ten piękny rejon jest okazanie dokumentu, który potwierdzi, że przyjęliśmy szczepionkę co najmniej dwa tygodnie wcześniej.

Ważne jest również to, że osoby zaszczepione i tak będą musiały pokazać negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem na Seszele.

Po wjeździe nie obowiązuje jednak kwarantanna.

Gwatemala

W Gwatemali przepisy są jeszcze lżejsze. Bez ograniczeń można wjechać do Gwatemali pod warunkiem, że posiada się jakiś dokument potwierdzający szczepienie przeciw COVID-19, wykonane najpóźniej dwa tygodnie przed przyjazdem.

Osoby niezaszczepione muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu na COVID-19.

Do Gwatemali mogą jednak dostać się również osoby, które udowodnią, że przeszły już COVID-19 w trakcie trzech miesięcy poprzedzających przyjazd.

Ekwador

Podobne przepisy obowiązują od 22 marca w Ekwadorze. Z tą jednak różnicą, że na lotnisku badane są również symptomy COVID-19. Jeśli dana osoba je posiada, jest poproszona o zrobienie szybkiego testu na koronawirusa. 

Jeśli test wyjdzie pozytywny, taka osoba będzie musiała odbyć 10 dniową kwarantannę na własny koszt.

Belize

W Belize natomiast nie obowiązuje nas okazanie testu ani kwarantanna, jeśli przyjęliśmy już dwie dawki szczepionki.

Jeśli natomiast przyjęliśmy na razie tylko jedną dawkę lub w ogóle się nie szczepiliśmy, to musimy wykonać test PCR najpóźniej na 96 godzin przed podróżą lub szybki test antygenowy wykonany 48 godzin przed wyruszeniem w podróż.

Co więcej, każdy z odwiedzających Belize jest zobowiązany zainstalować na swoim smartfonie aplikację Belize Health App w ciągu 72 godzin od przyjazdu.

Ponadto, zakwaterowanie możliwe jest tylko w jednym hotelu, który spełnia zasady bezpieczeństwa związanego z COVID-19.

Estonia

Osoby zaszczepione nie są objęte kwarantanną również w Estonii. Dotyczy to jednak tylko osób z  państw Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, krajów strefy Schengen i sześciu innych państw.

Co więcej, dokumenty potwierdzające szczepienie będą respektowane tylko, jeśli będą napisane w języku angielskim, rosyjskim lub estońskim. 

Gruzja

Gruzja natomiast zaprasza osoby zaszczepione z całego świata. 

W połowie maja otworzyć na zaszczepionych ma się również Grecja. Natomiast od kwietnia otwarta dla zaszczepionych jest również Chorwacja.

Agnieszka

true

Polecane