Kremy z filtrem - fakty i mity

Patrycja
Uroda
18.03.2021 14:04
Kremy z filtrem - fakty i mity

Czy wszystkie kremy z filtrami działają tak samo? Poznaj fakty i mity na temat działania kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi.

Zdjęcie Kremy z filtrem - fakty i mity #1

Kremy z filtrem – poznaj fakty i mity

Stosowanie kremu z filtrem to najlepszy sposób na ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dobry kosmetyk powinien chronić skórę przed promieniami UVA i UVB. Nadmierne opalanie może prowadzić do oparzeń słonecznych, uszkodzenia skóry, jej przedwczesnego starzenia się, a nawet być przyczyną występowania nowotworów. Dowiedz się więcej na temat kremów z filtrem. Poznaj popularne fakty i mity.

Mity na temat kremów z filtrem

Dobre kosmetyki z filtrami muszą być drogie

Na rynku dostępnych jest wiele niedrogich, sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków, które zawierają filtry przeciwko promieniowaniu IVA I UVB. To, że dobry krem z filtrem jest drogi, jest często powtarzanym mitem.

Kremy z wyższym filtrem chronią lepiej

Nie jest to prawda, nie ma kremu który chroni skórę w 100% przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Między kosmetykami SPF 50, a SPF 20 jest tylko kilka albo aż kilka % różnicy. Wyższy filtr to przedewszystkim skuteczniejsza ochrona przy mniejszej ilości preparatu, a często nakładamy zbyt mało kremu. Zdecydowanie warto wybrać preparat zapewniający większą ochronę naszej skóry.

Zdjęcie Kremy z filtrem - fakty i mity #2

Filtry się sumują

Nawet jeśli zastosujemy kilka różnych preparatów z różną wysokością filtrów, to ich działanie się nie zsumuje. Po prostu zadziała kosmetyk z najwyższym filtrem w składzie.

Osoby o ciemnej karnacji nie muszą stosować filtrów

To kolejny mit! Nawet osoby o ciemnej karnacji, podczas opalania powinny stosować kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Choć ciemna skóra jest lepszą ochroną przed promieniami UV, to i tak trzeba stosować dodatkową barierę w postaci kremów z filtrami.

Kremy z filtrem usuną przebarwienia

Niestety przebarwienia na skórze nie znikną na skutek stosowania kremów z filtrem. Jeśli chcemy pozbyć się plam słonecznych i przebarwień, musimy stosować bardziej zaawansowaną pielęgnację skóry. Kwasy, peelingi i profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, pomogą pozbyć się tego problemu.

Kremem z filtrem wystarczy posmarować się raz

To nieprawda. Jednorazowe posmarowanie się kremem z filtrem nie zapewni wystarczającej ochrony. Jego trwałość wynosi maksymalnie 2 godziny. Gdy wchodzimy do wody lub nadmiernie się pocimy powinniśmy ponownie nałożyć kosmetyk.

Zdjęcie Kremy z filtrem - fakty i mity #3

Fakty na temat kremów z filtrem

Bezpieczne opalanie

Gdy stosujesz kremy z filtrem opalasz się w zdrowy i bezpieczny sposób. Część promieniowania słonecznego zostaje zatrzymana przez barierę w postaci kosmetyków. Część promieni dostaje się na skórę, która w celu ochrony produkuje melaninę i wytwarza opaleniznę.

Ochrona przed starzeniem

Regularne stosowanie kremów z filtrem uchroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, związanym z promieniowaniem słonecznym.

Zdjęcie Kremy z filtrem - fakty i mity #4

Ochrona przed nowotworami

Kremy z filtrem pomogą w zmniejszeniu wystąpienia ryzyka zachorowania na raka skóry.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną