Stosujesz kremy z filtrem? Nigdy nie popełniaj tych błędów!

Stosujesz kremy z filtrem? Nigdy nie popełniaj tych błędów!
12Cze

Słońce jest bardzo szkodliwe dla naszej cery, powoduje pękanie naczynek, przebarwienia, przesuszenie i przyspiesza proces tworzenia się zmarszczek. Dlatego w słoneczne dni bardzo ważna jest ochrona naszej skóry przed niepożądanym promieniowaniem UV. Ale jak to robić? Czy wystarczy nałożyć krem z filtrem? Okazuje się, że wiele z nas popełnia błędy w tak prostej czynności.

Zdjęcie Stosujesz kremy z filtrem? Nigdy nie popełniaj tych błędów! #1

Wybierz odpowiedni poziom ochrony

Kremy i olejki posiadają SPF od 5 do nawet 100. Jeśli wybierasz się na plażowanie w krajach tropikalnych, warto postawić na najwyższy faktor. Jeśli idziesz na działkę, możesz wybrać niższy, zawsze dopasowuj poziom ochrony do sytuacji. Pamiętajmy o tym, by na twarz zawsze stosować najwyższy poziom ochrony, jest ona szczególnie wrażliwa na słońce.

Nałóż odpowiednią ilość w odpowiednim czasie

Kremu należy nakładać odpowiednio dużo, tak aby pokryć całą powierzchnię skóry, do tego powinien on zostać nałożony przynajmniej 15 minut przed ekspozycją skóry na słońce. Krem musi się wchłonąć, aby zadziałać.

Dodatkowo, będąc na słońcu, powinniśmy dokładać preparatu co dwie godziny, bądź po każdorazowej kąpieli w morzu czy basenie.

Zdjęcie Stosujesz kremy z filtrem? Nigdy nie popełniaj tych błędów! #2

Nie przechowuj zeszłorocznych kremów

Wiele z nas popełnia ten błąd. Przechowujemy w szafkach kremy niezużyte podczas zeszłego lata. Niestety, taki krem może już nie działać, bądź działać o wiele gorzej niż powinien.

Tylko SPF jest ważny?

Otóż nie do końca. Oprócz SPF należy też zwracać uwagę na ochronę przed UVA i przed IR, czyli promieniowaniem podczerwonym – to ono powoduje nagrzanie skóry i prowadzi do pękania naczyniek.

Czy nakładasz filtry pod ubranie?

Wiele z nas uważa, że ubranie chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym. To błędne myślenie. Tkaniny chronią ciało przed słońcem tylko w kilku procentach – w zależności od rodzaju materiału. Pamiętaj też, że szyby również przepuszczają szkodliwe promieniowanie.

Czytajmy etykiety!

Producenci zamieszczają wszystkie niezbędne informacje, co do sposobu stosowania kremów przeciwsłonecznych, częstotliwości nakładania, oraz daty przydatności kremu. Tylko jeśli zastosujemy się do wskazówek będziemy odpowiednio chronieni.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ