Poznaj sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę

Patrycja

Zdrowie

21.05.2021 20:46

Poznaj sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę

Co zrobić, aby na naszej skórze pojawiła się piękna i brązowa opalenizna? Jak opalać się w zdrowy sposób i cieszyć się pamiątką z wakacji dłużej? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na opaleniznę!

Zdjęcie Poznaj sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę #1

Przed nami czas wakacyjnych wyjazdów. Kąpiele słoneczne i opalenizna są ich nieodłącznym elementem. Poznaj sprawdzone sposoby na to, by cieszyć się piękną opalenizną.

Sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę

Zawsze używaj kremów z filtrem

Podczas opalania zawsze stosuj kremy z filtrem ochronnym, które zapewnia bezpieczną i ładną opaleniznę. To najlepszy sposób na ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UVA i UVB.

Jaki krem z filtrem wybrać?

Jeśli masz bardzo jasną karnację lub wrażliwą skórę, wybieraj preparaty z najwyższym filtrem SPF 50. Osoby z ciemną karnacją mogą sięgać po filtry z SPF 15. W słoneczne, letnie dni zawsze sięgaj po kremy z filtrem, nie niższym niż SPF 30. Nakładaj go na skórę około pół godziny przed wyjściem na słońce, aby miał czas dobrze się wchłonąć.

Zdjęcie Poznaj sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę #2

Często smaruj się kremem

Jednorazowe posmarowanie się kremem z filtrem nie zapewni wystarczającej ochrony. Trwałość kosmetyku wynosi maksymalnie 1- 2 godziny, a znacznie mniej, gdy się ruszamy, ścieramy go ręcznikiem, piaskiem lub zażywamy kąpieli. Gdy wchodzimy do wody lub nadmiernie się pocimy. powinniśmy ponownie nałożyć preparat.

Zwróć uwagę na te części ciała

Podczas opalania zwróć szczególną uwagę na twarz, dekolt i ręce. Na co dzień te części mają największy kontakt z promieniowaniem, dlatego musimy je chronić. Nie zapominaj o smarowaniu ust pomadką z filtrem ochronnym, ponieważ łatwo mogą się wysuszyć i popękać.

Wybieraj odpowiednie kosmetyki

Odpowiednia pielęgnacja skóry i stosowanie właściwych kosmetyków pozwolą uzyskać naturalnie i pięknie wyglądającą opaleniznę. Wybieraj sprawdzone i bezpieczne kosmetyki. Zadbaj o to, aby wybierać kosmetyki zawierające związki o właściwościach antyoksydacyjnych, zwalczające wolne rodniki (takie z witaminą E). Pamiętaj o dopasowaniu faktora SPF do Twojej karnacji, czasu opalania i siły promieniowania.

Zdjęcie Poznaj sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę #3

Jak przyspieszyć opalanie?

Jeśli nie lubisz długo wylegiwać się na słońcu, możesz w prosty i bezpieczny sposób przyspieszyć opalanie. Warto stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, przyspieszacze opalanie lub wspomagać się suplementami diety w postaci beta-karotenu. Beta- karoten stymuluje produkcję melaniny i chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Oprócz tego nadaje jej promienny i rozświetlony wygląd.

Nie przesadzaj z opalaniem

Unikaj opalania w godzinach 11:00-15:00. Wtedy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze i może doprowadzić do wielu problemów. Wpływa nie tylko na wygląd naszej skóry, ale też zdrowie.

Pamiętaj, że nadmierne opalanie bez odpowiedniej ochrony, może prowadzić do oparzeń słonecznych, nieestetycznych przebarwień, uszkodzenia skóry, jej przedwczesnego starzenia się, a nawet być przyczyną występowania nowotworów, takich jak czerniak.