Proste triki na piękną opaleniznę

Proste triki na piękną opaleniznę

Piękna, brązowa, równomierna opalenizna to wakacyjna ozdoba, stanowiąca marzenie wielu kobiet. Dowiedz się, jak uzyskać atrakcyjną opalenizną i zachować ją na dłużej, by cieszyć się nią po powrocie z urlopu. Poznaj proste triki!

Zdjęcie Proste triki na piękną opaleniznę #1

Peeling przed opaleniem

Przed opalaniem wykonaj delikatny peeling całego ciała. Usunięcie martwego naskórka, sprawi że opalimy się szybciej, a uzyskany przez nas odcień, zostanie na skórze na dłużej. Możesz wykonać domowy peeling z kawy: wetrzyj delikatnie fusy w skórę okrężnymi ruchami, a następnie spłukaj je letnią wodą.

Zdjęcie Proste triki na piękną opaleniznę #2

Suplementacja od wewnątrz

Istnieje wiele preparatów i środków przyspieszających opalanie. Jednym z najskuteczniejszych jest beta-karoten, pochodna witaminy A. Możesz dostarczać go z pożywieniem, włączając do diety pomarańczowe i czerwone owoce oraz warzywa, jak papryka lub marchew oraz w gotowych suplementach diety.

Beta- karoten wpływa na poprawę kolorytu i wyglądu skóry, nadaje jej piękny i zdrowy wygląd, wspomaga opalanie i pozwala zachować brązowy odcień na dłużej.

Zdjęcie Proste triki na piękną opaleniznę #3

Bezpieczne opalanie

Podczas opalania zawsze korzystaj z kremów z filtrem, chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wybierając krem do opalania, zwróć uwagę na zawartość czynnika SPF oraz rodzaj zawartych w nim filtrów: mogą być chemiczne lub mineralne. Te pierwsze pochłaniają promienie UV, drugie tworzą na skórze barierę ochronną, odbijającą i rozpraszającą promienie.

Wysokość filtra musi być dopasowana do naszej karnacji i odcienia skóry. W drogeriach i aptekach znajdziesz kremy z filtrem od SPF 15 ( przeznaczone dla bardzo ciemnej karnacji, bez skłonności do poparzeń) do SPF 50 (dla bardzo jasnej, delikatnej cery i dla dzieci). Pamiętaj, by podczas opalania, nakładać krem regularnie co 2-3 godziny i po każdej kąpieli.

Zdjęcie Proste triki na piękną opaleniznę #4

Opalaj się nad wodą

Znacznie szybciej opalimy się nad wodą, ponieważ odbija ona promienie słoneczne. Podczas opalania, warto co chwilę pryskać się wodą, czy mgiełką ochronną i regularnie zanurzać się w jeziorze lub morzu. Takie kąpiele ochłodzą rozgrzaną skórę i przyspieszą proces opalania.

Patrycja

Polecane