Czujesz się zestresowana? Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie

Patrycja

Zdrowie

27.02.2021 15:28

Czujesz się zestresowana? Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Każdego dnia mierzymy się z wieloma problemami i martwimy różnymi sprawami. To niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Poznaj naturalne produkty, które obniżą poziom stresu i zmniejszą napięcie.

Zdjęcie Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie #1

Stres w codziennym życiu

Ze stresem mierzymy się niemal każdego dnia. To zjawisko, ocenianie przez człowieka jako obciążające, przekraczające jego zasoby lub zagrażające dobrostanowi. Długotrwały stres może prowadzić do wielu problemów psychicznych i zdrowotnych dolegliwości. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stresem za pomocą naturalnych produktów i suplementów.

Te naturalne produkty obniżą stres:

Ashwagandha

Ashwagandha, czyli żen-szeń indyjski, stosowana jest od wieków w medycynie ajurwedyjskiej. Zwiększa odporność organizmu i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem, obniżając poziom kortyzolu. Zmniejsza niepokój, lęk, wycisza i uspokaja.

Zdjęcie Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie #2

Źródło: www.wikipedia.pl

Melisa

Melisa uspokaja, pozwala się zrelaksować i koi nerwy. Napar z melisy pomaga w łagodnych postaciach bezsenności oraz obniża stany lękowe. Ma działanie rozkurczające, rozluźnia mięśnie, pomaga także w zaburzeniach trawienia.

Zdjęcie Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie #3

Waleriana

Waleriana, czyli kozłek lekarski, to lecznicze zioło stosowane przy zmęczeniu i problemach ze snem. Hamuje aktywność ośrodkowego układu nerwowego, przez co uspokaja, wycisza, zmniejsza stres i napięcie. Nie wykazuje potencjału uzależniającego, więc może być stosowana przez długi czas.

Lawenda

Lawenda zwiera olejki eteryczne, wykorzystywane w aromaterapii. Olejki te pozwalają się odprężyć i wyciszyć. Ich główne składniki: linalol i octan linalolu pomagają obniżyć aktywność układu nerwowego, przez co ułatwiają zasypianie. Maja działanie uspokajające, zmniejszają stres, stany lękowe i niwelują napięcie.

Zdjęcie Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie #4

Szyszki chmielu

Szyszki chmielu wykorzystywane są ze względu na działanie uspokajające i nasenne. Pomagają przy łagodnych zaburzeniach nastroju, pozwalają się wyciszyć i zrelaksować.

Różeniec

Różeniec to zioło dostępne w postaci suplementów oraz suszu na napar. Pomaga zmniejszyć zmęczenie i wyczerpanie, łagodzi niepokój i stres.

Zdjęcie Te naturalne produkty obniżą stres i zredukują napięcie #5

Melatonina

Melatonina to hormon naturalnie wytwarzany przez organizm. Reguluje dobowy cykl snu i czuwania oraz zmniejsza poziom stresu. Stosowana jako suplement, pomoże się wyciszyć, uspokoić i ułatwi zasypianie.