Odczuwasz stres lub lęk? Zobacz 5 suplementów, które mogą Ci pomóc!

Ewelina
Zdrowie
27.05.2023 7:28
Odczuwasz stres lub lęk? Zobacz 5 suplementów, które mogą Ci pomóc!

W zgiełku codziennych obowiązków, stres i napięcie mogą prowadzić do uczucia lęku. Suplementy diety stanowią wsparcie w codziennej walce ze stresem.

5 sumpelementów, które mogą zmniejszyć uczucie stresu

Glicynian magnezu – wsparcie dla układu nerwowego

Magnez to podstawowy minerał dla naszego organizmu, który wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego i jest niezbędny do produkcji energii. Różne formy magnezu mają różne skuteczności.

Glicynian magnezu to kombinacja magnezu i glicyny, aminokwasu o właściwościach uspokajających. Jest to forma magnezu dobrze przyswajalna przez organizm, nie wywołuje niepożądanych efektów, takich jak biegunka, często związana z innymi formami suplementacji magnezu. Suplementacja glicynianem magnezu przyczynia się do zmniejszenia uczucia lęku, poprawy snu i ogólnej jakości życia.

Witamina D – promienie słońca w kapsułce

Niedostatek słońca, zwłaszcza w zimowe dni, może prowadzić do niedoboru witaminy D. Ta witamina jest niezbędna dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Badania dowodzą, że jej niedobór może prowadzić do depresji i lęku.

Suplementacja witaminą D jest szczególnie zalecana dla osób mieszkających w krajach o umiarkowanym klimacie, gdzie słońce nie jest obecne przez większość roku. Witamina D wspomaga utrzymanie zdrowia psychicznego, pomagając w redukcji objawów lęku.

Omega-3 – tłuszcze zdrowe dla mózgu

Omega-3 to grupa tłuszczów, które są kluczowe dla zdrowia naszego mózgu. Znajdują się one głównie w tłustych rybach, takich jak łosoś. Badania sugerują, że Omega-3 może przeciwdziałać objawom lęku.

Zdjęcie Odczuwasz stres lub lęk? Zobacz 5 suplementów, które mogą Ci pomóc! #1

B-kompleks – zestaw witamin dla równowagi emocjonalnej

B-kompleks to grupa witamin, które odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia psychicznego. Szczególnie witaminy B6, B9 (kwas foliowy) i B12 są istotne w regulacji nastroju i mogą przeciwdziałać objawom lęku.

Szafran – cenna korzenna przyprawa

Szafran jest najdroższą przyprawą na świecie, a jej korzyści dla zdrowia są równie imponujące jak jej cena. Badania wykazały, że szafran może działać jak naturalny antydepresant, redukując objawy lęku.

Safranal, główny składnik szafranu, posiada właściwości przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Stosowanie szafranu jako suplementu diety może przynieść ulgę w stanach lękowych i poprawić nastrój.

Podsumowanie

Lęk to złożony stan, który może wpływać na wszystkie aspekty naszego życia. Wybór suplementów takich jak glicynian magnezu, szafran, witamina D, Omega-3 oraz B-kompleks może być skutecznym narzędziem w zarządzaniu tym stanem. Pamiętajmy jednak, że suplementacja jest jedynie jednym z aspektów zdrowego stylu życia. Regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dbanie o relacje z bliskimi także mają kluczowe znaczenie w walce ze stresem i lękiem.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną