Produkty, które łagodzą stres

Agnieszka

Zdrowie

25.03.2017 21:05

Produkty, które łagodzą stres

Dzisiaj przedstawiamy produkty, które łagodzą stres, bo uważamy, że zdecydowanie za dużo go w dzisiejszym życiu. Stres powoduje większe zużycie serotoniny odpowiedzialnej na dobry nastrój, dlatego w pierwszej kolejności należy jeść produkty, które uzupełnią jej braki.

#Awokado

Jest doskonałym źródłem dobrych kwasów tłuszczowych, które wspomagają pracę całego organizmu oraz pomagają zachować spokój w stresowych sytuacjach.

Zdjęcie Produkty, które łagodzą stres #1

#Gorzka czekolada.

Stres i złe samopoczucie spowodowane są między innymi niedoborem magnezu i żelaza, a organizm w stresie traci jeszcze więcej tych pierwiastków. Jedząc gorzką czekoladę uzupełnisz ich braki i dostarczysz sobie polifenoli, które doskonale wpływają na nastrój.

#Makaron z mąki durum.

Jest on doskonałym źródłem węglowodanów, które wspomagają sprawność mózgu, tym samym wydzielanie serotoniny. Makaron możesz zastąpić każdym innym dobrym źródłem węglowodanów - pełnoziarniste pieczywo, ryż, ziemniaki, itd.

#Produkty bogate w witaminy z grupy B.

Witaminy te odpowiedzialne są na bardzo wiele rzeczy, w tym za nasze samopoczucie oraz zdolność do radzenia sobie ze stresem. Warto, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, rozpocząć suplementację tymi witaminami lub wzbogacić dietę w produkty zbożowe, orzechy, nasiona i mięso (oprócz czerwonego - długo zalega w żołądku, co powoduje znużenie).