10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom!

Patrycja
Newsy
26.02.2021 20:52
10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom!

Narodziny dziecka to moment, który przynajmniej na początku wywraca nasz świat do góry nogami. Musimy przeorganizować trochę nasz plan dnia i tu na wagę złota są rzeczy ułatwiające nam życie w tych pierwszych miesiącach. Innowacyjne gadżety sprawią, że opieka nad maluszkiem będzie łatwiejsza, a my niejednokrotnie unikniemy nerwowej sytuacji.

Zdjęcie 10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom! #1

Czas, kiedy w naszym domu pojawia się maleństwo, jest najpiękniejszym ,ale jednocześnie najcięższym czasem w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że świeżo upieczeni rodzice bardzo chętnie sięgają po wszystkie innowacje, które mogą im pomóc. Sprawdźmy jakie akcesoria najczęściej wymienia się jako te, bez których ciężko się obyć.

1. Podgrzewacz samochodowy

Podgrzewacz do słoiczków I butelek posiadający przejściówkę do gniazda zapalniczki to praktyczny i łatwy w użyciu gadżet, który docenią nie tylko często podróżujący rodzice. Łatwy do przetransportowania sprzęt podgrzeje pokarm do 35 stopni w 15 minut.

Zdjęcie 10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom! #2
Źródło: amazon. 

2. Butelka z mieszaczem

Butelka z mieszaczem do fajne rozwiązanie dla mam, których maluchy wymagają częstego karmienia.

Innowacyjną butelkę możemy napełnić wodą i mlekiem w proszku, które znajdować będą się w osobnych pojemnikach, kiedy zajdzie potrzeba dzięki specjalnemu przyciskowi proszek uwalnia się i miesza z wodą, a maluch w kilka sekund otrzymuje mleko.

3. Elektroniczna niania

Elektroniczna niania przy da się każdej mamie. Dzięki niej będzie spokojna, że jej maluch ma się dobrze, nawet jeśli jest tuż za rogiem. Kupując nianię, musimy zwrócić uwagę na zasięg, na to czy urządzenie działa na baterie, czy jest zasilana jedynie do prądu i jakie funkcje dodatkowe posiada (dźwięki, wibracje, alarm wizualny).

Istnieją także nianie, które mają funkcję monitorowania oddechu.

Zdjęcie 10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom! #3

4. Pralko suszarka

Każda mama doceni pralko suszarkę, dzięki której nie tylko szybko wypierze ubrudzone bodziaki, kaftaniki, tetrowe pieluszki I kocyki, ale równie szybko wysuszy je. Jak wiadomo, maluszki często ulewają, przez co przebierane są kilka razy dziennie lub chociaż zmieniany jest kaftanik, a zapas ciuszków nie jest nieskończony.

5. Szumiś

Szumisie to gadżety, które cieszą się wzięciem rodziców na całym świecie. Szumisie wspierają zasypianie i dobry sen maluszka na każdym etapie jego rozwoju. Maluchy uwielbiają zasypiać przy charakterystycznym szumieniu, od którego wzięła się nazwa pluszaków, bo podobny dźwięk towarzyszył im w brzuchu mamy.

Szum wycisza je, uspakaja, sprawia, że czują się bezpieczne, przez co szybciej zasypiają, a komfort snu jest większy.

6. Termometr bezdotykowy

To gadżet okrzyknięty przez rodziców jednym z najlepszych wśród tych, które powstały by ułatwić im życie. Dzięki niemu możemy zmierzyć  temperaturę malucha podczas snu, bez ryzyka, że ten się obudzi.

Sam pomiar jest szybki, więc nie wiąże się z oczekiwaniem i obawą, że jeśli maluch się ruszy, to coś może pójść nie tak jak trzeba. To przedmiot, który dla wielu rodziców jest niezbędny w domowej apteczce.

Wybierając go, zwróćmy uwagę na funkcję zapamiętywania pomiarów, (dzięki której możemy przeanalizować rozwój choroby I nasilanie się objawów), sygnalizacji gorączki, automatycznego wyłączania się. Ogromną zaletą nowoczesnych termometrów jest możliwość zbadania nie tylko temperatury ciała dziecka, ale także temperatury wody czy mleka.

Zdjęcie 10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom! #4

7. Elektryczny aspirator

Aspiratory to urządzenia, które z powodzeniem zastąpiły gruszki. Początkowo manualne ustąpiły miejsca tym podłączanym do odkurzacza. Ostatecznie to jednak elektryczne aspiratorki do nosa są gadżetami, które cieszą się największym wzięciem wśród mam.

Urządzenie skutecznie, ale zarazem łagodnie pozwala pozbyć się wydzieliny z noska malucha.

8. Monitor oddechu

Mimo iż śmierć łóżeczkowa występuje niezwykle rzadko to jest zmorą świeżo upieczonych rodziców. Monitor oddechu to urządzenie które zapewnia im wsparcie podczas pierwszych miesięcy życia maluszka.

Gadżet ten monitoruje oddech dziecka i ponosi alarm w przypadku zagrożenia lub wykrycia braku oddechu i jest przeznaczony dla wszystkich zdrowych dzieci do 12-go miesiąca życia. Rodzicom przynosi pewność, ze ich pociecha jest bezpieczna nawet jeśli jej nie widzą.

Zdjęcie 10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom! #5

9. Leżaczek bujaczek

To gadżety ułatwiający życie rodzicom tych najmłodszych dzieciaczków, jak i nieco starszych ciekawych już świata maluchów. Dzięki temu, że są lekkie i poręczne mogą szybko znaleźć się tam, gdzie każdy rodzic wykonuje codzienne obowiązki, maluszkom zaś pozwalają na spojrzenie na świat z innej perspektywy niż ręce rodzica.

Wybierając bujaczek dla dziecka, musimy dostosować go do wieku i wagi dziecka, zwrócić uwagę na regulacje oparcia, ogólną solidność wykonania i trwałość materiałów, a także dodatkowe funkcje takie jak wibracje, melodyjki, wpinane zabawki.

10. Kosz na pieluchy

Każdy z nas ma w domu kosz na śmieci. Świeżo upieczonym rodzicom przyda się jednak dodatkowy pomocnik w postaci kosza na zużyte pieluszki. Kosze takie wyposażone są w szybki i wygodny system utylizacji zużytych pieluch, każda z nich zostaje szczelnie owinięta folią, blokującą przykre zapachy i rozwój bakterii.

W zależności od modelu możemy kupić kosz, który pomieści nawet 28 zużytych pieluch, zapewni ochronę przeciwbakteryjną i szczelnie oplecie każdą zużytą pieluszkę z osobna.

Zdjęcie 10 gadżetów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom! #6

 A jakie gadżety Wam ułatwiły funkcjonowanie w pierwszych miesiącach życia maluszka?

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną