12 marca-imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia oraz cechy charakteru! Odkryj zalety i wady.


                    12 marca-imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia oraz cechy charakteru! Odkryj zalety i wady.
08Mar

Do imienin Grzegorza zostało nam niewiele już czasu. Najbliższy ich termin to 12 marca, jednak możemy je świętować również 24 kwietnia, 9 maja, 25 maja, 30 września i 7 listopada. Imię to cenione jest od wielu lat, w naszym języku pojawiło się pierwszy raz w XIV wieku. Popularne było w średniowieczu, jego renesans przypada na czasy powojenne. W roku 2014 nadano je 703 chłopcom.

Grzegorz to imię pochodzące przez swoją łacińską odmianę Gregorius od greckiego Gregorios, biorącego swój początek w słowie γρηγορέω oznaczającego 'być czujnym'.

Zdjęcie 12 marca - imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia! #1

Charakter

Cechą dominującą u każdego Grzegorza jest chęć podporządkowania sobie otoczenia. Jest to mężczyzna górujący w towarzystwie, lubiący wzbudzać posłuch. Pomimo swojej władczej natury potrafi odnaleźć się i dostosować do każdej sytuacji. Jest bardzo pewny siebie i spokojny, trudno go wyprowadzić z równowagi czy zaskoczyć. Zawsze idzie do przodu, dzięki swojej silnej woli nie poddaje się pomimo trudności. Nie grzeszy uprzejmością i taktem, jest do bólu szczery, a przy tym prostolinijny. Jest wrażliwy na niesprawiedliwość, ma trwale zakorzenione zasady moralne.

Ma kilka wad nad którymi powinien popracować. Jest zwyczajnie nieuprzejmy, jego prostolinijność czasami przysłania mu prawdziwą wagę jego słów. Bardzo źle znosi porażki, przez długi czas nie potrafi się pozbierać. Nie dba też o swoje zdrowie, rzadko chodzi do lekarza, mimo gorączki chodzi do pracy. Musi również gryźć się w język, używa mnóstwa niecenzuralnych słów, nie zwracając uwagi na to, kto jest obok niego. Jednak nawet tych kilka minusów jego charakteru,nie jest w stanie przysłonić jego inteligencji, dobrego serca, sprawiedliwości, uczciwości. To człowiek - opoka, na którego możemy zawsze liczyć.

Zdjęcie 12 marca - imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia! #2

Związek

W miłości i partnerstwie Grzegorz nie lubi zawiłych sytuacji. Jego uczucia są trwałe, mocne i pewne, ale nie lubi ich okazywać zbyt często. Nie jest jednak osobą przy której można się nudzić. Pod wpływem chwili potrafi być namiętny, ale takie wyskoki rzadko mu się zdarzają. W domu i związku rządzi twardą ręką, jest wymagający, tak samo wobec partnera, jak i siebie. Na codzień nie będzie czuły, troskliwy, jednak jest ostoją i oparciem, na które zawsze może liczyć jego partnerka.

Zdjęcie 12 marca - imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia! #3

Towarzystwo

Grzegorz jest raczej egocentrykiem i niespecjalnie liczy się z uczuciami ludzi wokół niego. Wyraża swoje zdanie niezależnie od tego czy może tym kogoś urazić, czy też nie. Nie ulega wpływom otoczenia, zawsze obstaje przy swoim nawet jeśli nie ma racji. Mimo to lub towarzystwo ludzi,a pomimo iż ma trudny charakter ludzie lubią jego towarzystwo. Odnajduje się w każdym środowisku i z każdym znajdzie temat do rozmowy. To dobry, wierny kumpel jednak nie oczekujmy od niego zbytniego zaangażowania w przyjaźń.

Zdjęcie 12 marca - imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia! #4

Praca

To osoba stworzona do pracy w zespole, oczywiście na stanowisku kierowniczym. Potrafi twardą ręką kierować ludźmi. Ludzie słuchają go i lubią pracować pod jego kierownictwem, gdyż robi to sprawiedliwie. Oczekuje wywiązywania się z zadań, nie tylko od swoich pracowników, ale tak samo od siebie. Dzięki świetnej pamięci i czujności odnosi liczne sukcesy i może rozwijać swoją karierę zawodową. Jednak nie lubi zmian, jeśli dobrze pracuje mu się ze swoim zespołem, nie będzie skory do skorzystania z awansu, jeśli ten miałby się wiązać ze zmianą zespołu.

Grzegorz powinien sprawdzić swoje siły jako biznesmen, handlowiec czy ekonomista, również jako mechanik czy inżynier.

Zdjęcie 12 marca - imieniny Grzegorza. Sprawdź znaczenie imienia! #5

Możemy zdrobniale zwracać się do niego Grzesio, Grześ, Grzela, Grzesiu, Grzela czy Grzech, jednak on lubi swoje imię w niezmienionej formie.

Najlepszego Życzymy każdemu Grzegorzowi :)

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja