Najlepsze propozycje na zabawki w podróż z dzieckiem

Patrycja
Newsy
21.07.2021 15:26
Najlepsze propozycje na zabawki w podróż z dzieckiem

Wyjazdy na wakacje wiążą się z długimi trasami. Wielu rodziców podróżując z dziećmi ma obawy, jak ich pociechy zniosą taką drogę. Jak wiadomo, dzieci które się nudzą, nie są najlepszym towarzyszem podróży i i mogą wystawić cierpliwość rodziców na próbę. Dowiedz się, jakie zabawki warto zabrać w podróż z dzieckiem- zajmą Twoją pociechę na długi czas!

Książeczki

Wciągająca książka sprawia, że czas płynie szybciej a podroż mija niepostrzeżenie. Dla najmłodszych dzieci przygotuj książeczki sensoryczne, dla starszych książeczki z okienkami, naklejkami i zdrapkami.

Audiobooki

Audiobooki z bajkami lub płyty z piosenkami dla dzieci świetnie sprawdzą się w podróży. Nie musisz czytać dziecku książeczek i zabawiać go przez całą drogę, wystarczy, że włączysz płytę z audiobookiem i gotowe!

Gry słowne

Takie gry słowne i zabawy wspaniale sprawdzą się podczas podróży. Wymyślanie słów na daną literę, wyszukiwanie przedmiotów na daną literę lub w określonym kolorze, liczenie mijających nas samochodów, domów lub krów na poboczu, sprawią, że czas będzie płynął zdecydowanie szybciej.

Kolorowanki

Możesz postawić na tradycyjne kolorowanki i dobrać do nich flamastry, brokaty i kredki lub zdecydować się na kolorowanki wodne ze specjalnym pisakiem. Potrzebujesz do nich odrobiny wody i zabaw na długi czas gwarantowana.

Gry zręcznościowe

Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju układanki (np. tablice magnetyczne), stemple lub zdrapywanki.

Zdjęcie Najlepsze propozycje na zabawki w podróż z dzieckiem #1

Gry magnetyczne

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier planszowych, gry na tablicach magnetycznych doskonale sprawdzą się w podróży. Kostka i pionki są magnetyczne i przyczepiają się do tablicy, gry maja niewielkie rozmiary i mieszczą się w pudełku.

Znikopis

Znikopis to tablica, która umożliwia pisanie specjalnym flamastrem, który następnie można zetrzeć. To bardzo praktyczna zabawka, która nie zajmuje dużo miejsca i przyda się w podróży.

Puzzle

Zamiast tradycyjnych puzzli, które na pewno pogubią się w samochodzie, świetnym rozwiązaniem będzie ich wersja podróżna. Do wyboru masz puzzle magnetyczne lub w specjalnej ramce, która uniemożliwi ich wypadnięcie. Puzzle ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość, zajmą Twoje dziecko na dług czas.

Zdjęcie Najlepsze propozycje na zabawki w podróż z dzieckiem #2

Pacynki na palce

Pacynki na palce pobudzą wyobraźnię dziecka. Przede wszystkim pozwolą Wam na wspólną zabawę, z tworzeniem historyjek lub robieniem przedstawień, podczas dalekiej podróży.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną