Prezenty dla przyszłej mamy - sprawdź, z czego na pewno się ucieszy!

Katarzyna

Lifestyle

Feb. 22, 2021, 5 p.m.

Prezenty dla przyszłej mamy - sprawdź, z czego na pewno się ucieszy!

Baby shower, czyli impreza z okazji przyszłych narodzin dziecka jest w Polsce coraz modniejsza. Jaki prezent powinno się więc przynieść dla przyszłej mamy? Podpowiadamy!

Zdjęcie Prezenty dla przyszłej mamy - sprawdź, z czego na pewno się ucieszy! #1

Pępkowe

W polskiej tradycji od dawna można spotkać pępkowe, czyli spotkanie świeżo upieczonego taty z kolegami w celu świętowania narodzin dziecka. Świętowanie narodzin dziecka przez tatę nikogo nie dziwi, jednak mamy od nie dawna mają "taki przywilej".

Okazje się, że za granicą można spotkać kobiecy odpowiednik tej zabawy. Baby shower jest bardzo modne za granicą, gdzie wyprawiają je koleżanki przyszłej mamy lub same przyszłe mamy.

Tradycja z zagranicy

Baby shower pojawił się pod koniec lat czterdziestych minionego wieku w Stanach Zjednoczonych. Gdy II wojna światowa się skończyła, w Stanach zjednoczonych miał miejsce prawdziwy baby boom . 

Tradycja ta przyszła do nas z USA, jednak i w Polsce mamy jej odpowiednik, a mianowicie "bociankowe". Jest to spotkanie przyszłej mamy ze swoimi koleżankami, podczas którego są rozmowy, dużo śmiechu oraz prezenty.

Zabawę tą organizuje się przed rozwiązaniem, aby uczcić przyjście na świat dziecka, najlepiej w trakcie trzeciego trymestru lub na przełomie siódmego i ósmego miesiąca.

 

Zdjęcie Prezenty dla przyszłej mamy - sprawdź, z czego na pewno się ucieszy! #2

Nie tylko kobiety 

Na tak zwanym baby shower nie muszą pojawić się tylko kobiety. Na tę imprezę można zaprosić nie tylko koleżanki, ale również pary, małżeństwa czy rodziny z dziećmi. To przyszła mama wybiera, z kim chce  spędzić ten wyjątkowy czas. Poznajcie nasze propozycje na prezent dla przyszłej mamy!

Ubranka dziecięce

Ubranka dziecięce to chyba najbardziej potrzebne rzeczy dla przyszłej mamy. Małe dzieci trzeba dość często przebierać, a młode mamy nie zawsze mają czas na częste pranie. Najlepiej jest postawić na ubranka, które są praktyczne, a nie tylko śliczne.

Nie kupujmy ubranek "na już" tylko na dziecko, które ma już ponad pół roku. Nie wiadomo czy dziecko nie będzie na coś uczulone lub będzie większe, niż się zakłada, więc zbyt małe ubranka mogą nie pasować. 

Biżuteria

Dla przyszłej mamy możemy kupić również piękną biżuterię, która będzie pamiątką z okazji tego pięknego czasu w jej życiu. Możecie postawić na bransoletkę z wisiorkiem, na którym będzie wygrawerowane imię dziecka lub wisiorek z łańcuszkiem.

Będzie to piękna pamiątka przypominająca o tym ważnym dniu, jakim jest urodzenie dziecka, a przy okazji podkreśli piękno młodej mamy.

Zabawki

Co prawda dziecko zaraz po urodzeniu nie będzie się jeszcze bawić zabawkami, ale będzie to dobry prezent zarówno dla dziecka, jak i mamy. Na prezent przyszłej mamie warto ofiarować zabawki, które będą służyły rozwojowi dziecka.

Ciekawe bajki, misie,  klocki edukacyjne czy książki wpływające na rozwój dziecka, na pewno ucieszą przyszłą mamę.

Karnet lub bon

Dla przyszłej mamy można sprezentować również bony różnego rodzaju. I nie chodzi tu o rzeczy dla dziecka, ale również coś ciekawego dla samej mamy. Bon na masaż, karnet do spa, czy opłacona wizyta u fryzjera na pewno ucieszą przyszłą mamę. Dzięki temu będzie miała chwilę, żeby zadbać również o siebie.

Karta podarunkowa

Jeśli nie wiemy co kupić przyszłej mamie lub nie zawsze znamy jej gust, to możemy kupić jej kartę podarunkową. Może to być bon do sklepu z zabawkami lub z ciuchami dziecięcymi. Przyszła mama w wolnej chwili może sama wybrać się na zakupy i kupić to, czego będzie potrzebować.