13 marca - imieniny Bożeny. Znaczenie imienia oraz cechy osobowości.

13 marca - imieniny Bożeny. Znaczenie imienia oraz cechy osobowości.
11Mar

Imieniny Bożeny obchodzić będziemy 13 marca. Jednak na imprezę imieninową możemy się wybrać również 20 czerwca. W Polsce to imię jest obecne już od XII wieku w formie Bożana i Bożechna, natomiast forma Bożena przywędrowała w XIX wieku z Czech.

Imię

Pochodzenie imienia sięga języka starosłowiańskiego, a oznacza obdarowaną przez Boga lub błogosławioną. Jest też możliwe, że jest to żeńska forma imienia Bożydar lub Bożen, jednak one również opierają się na rdzeniu Bóg.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Bożeny. Sprawdź jaką ma osobowość! #1

Osobowość

Główną cechą każdej Bożeny jest samodzielność. Jest zaradna, nie lubi prosić o pomoc, pytać o zdanie. Również upartość nie jest jej obca, gdy podejmie decyzję trudno przekonać ją by zmieniła zdanie. Nigdy się nie załamuje, nie poddaje i uważa, że wszystko da się zrobić. Porażki przyjmuje, jako naukę, podnosi się po nich silniejsza i gotowa do ponownego działania. Jej zaradność i samodzielność bierze się poniekąd z jej optymistycznego podejścia do życia.Zdjęcie 13 marca - imieniny Bożeny. Sprawdź jaką ma osobowość! #2

Towarzystwo

Ma głowę pełną zwariowanych pomysłów i świetne poczucie humoru. Otacza się ludźmi podobnymi do siebie - wesołymi i optymistycznymi. Ma wybuchowy temperament, lubi dużo mówić i śmiać się. Nie przepada za marudami i osobami narzekającymi, stara się nie utrzymywać kontaktu z takimi osobami. Żyje z rozmachem i fantazją, jest komunikatywna i nie narzeka na brak przyjaciół. Jest szczera, nie zna litości i nie ma skrupułów, jednak wobec najbliższych hamuje swój temperament, bo ceni relacje z nimi. Jest bardzo hojna, czym często zaskakuje swoje towarzystwo.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Bożeny. Sprawdź jaką ma osobowość! #3

Związek

Kobieta taka jak Bożena może wzbudzać lęk w mężczyznach, sprawia, bowiem wrażenie osoby, która mężczyzny nie potrzebuje. Jest silna, niezależna i lubi przejmować stery. Nie łatwo jej zaimponować, liczy się dla niej inteligencja, humor, ceni sobie także majętność potencjalnego kandydata. Romantycy, grający na gitarze pod jej oknem, bez grosza przy duszy nie mają szans u twardo stąpającej po ziemi kobiety. Partner musi wiedzieć, że w domu nie będzie wycierała kurzu od rana do nocy, woli spędzony na sprzątaniu czas spożytkować na oddawanie się drobnym przyjemnościom. Nawet prawdziwa miłość nie jest w stanie zatrzymać jej w domu. Partner będzie musiał podzielać jej zamiłowanie do aktywnego życia, bądź dać jej wolną rękę w temacie podróżowania.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Bożeny. Sprawdź jaką ma osobowość! #4

Praca

To zaradna i energiczna kobieta, która świetnie organizuje swój czas. Wysoko sobie ceni dobra materialne, lubi współpracować z wpływowymi ludźmi, którzy zapewnią jej szybszą drogę na szczyt. Sama jednak nie nadaje się na zajmowanie wysokich stanowisk, ponieważ nie potrafi długo wysiedzieć w jednym miejscu. Jest wspaniałym współpracownikiem, chociaż nie angażuje się przesadnie. Sprawdzi się, jako prawniczka, bizneswoman, handlowiec, dziennikarka czy nauczycielka.

Zdjęcie 13 marca - imieniny Bożeny. Sprawdź jaką ma osobowość! #5

Bożenom, Bożenkom i Bożanom, życzymy udanego świętowania:)

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja