Nergal skazany. Mocna reakcja wokalisty i zbiórka pieniędzy

Nergal skazany. Mocna reakcja wokalisty i zbiórka pieniędzy

Adam “Nergal” Darski w połowie lutego tego roku został skazany przez sąd za podeptanie wizerunku Matki Bożej. Na wyrok sądu zareagował mocnym nagraniem i ogłoszeniem zbiórki pieniędzy.

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów skazał Adama “Nergala” Darskiego za obrazę uczuć religijnych. Znany z zespołu Behemoth wokalista musi zapłacić 15 tysięcy grzywny za swoje zachowanie.

Taki wyrok sądu skłonił Nergala do odniesienia się do całej sytuacji.

Wokalista wstawił na Instagrama i You Tuba nagranie w języku angielskim, z którego jasno wynika, że nie ma zamiaru się poddać. Postanowił więc zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz artystów skazanych za obrazę uczuć religijnych. 

W nagraniu zatytułowanym “Ordo Blasfemia” Nergal rozpoczyna swoją wypowiedź od organizacji katolickiej Ordo Iuris:

– Przez wiele lata konfrontowałem się w sądach w całej Polsce ze zdemoralizowanymi jednostkami i pseudo-organizacjami, które usiłowały doprowadzić do skazania mnie za tak zwaną obrazę uczuć religijnych – zaczyna Nergal.

 

Dodał też, że Polska jest ostatnim bastionem fundamentalistycznego katolickiego reżimu. 

Następnie wokalista zwraca uwagę na fakt, że kościelne afery wykorzystywania dzieci rozwiązuje się latami, podczas gdy jego sprawa sądowa zakończyła się po kilku dniach.

– To absurd. Ta sytuacja sprawia, że polski wymiar sprawiedliwości wydaje się być pieprzonym żartem. Tak właśnie jest – zauważył.

Dlatego też Nergal postanowił ogłosić zbiórkę pieniędzy na Gofundme.com. Zbiórka jest na rzecz polskich artystów, którzy zostali skazani za obrazę uczuć religijnych. 

– Postanowiłem rozpocząć zbiórkę środków, aby pomóc zarówno mi, jak i innym niezłomnie walczyć z przeciwnościami, i wreszcie zakończyć tę wojnę z artystyczną ekspresją – zaznaczył.

 

Jako cel swojej zbiórki Nergal ustalił kwotę 20 tysięcy funtów. Jak do tej pory zebrano już nieco ponad połowę ustalonej kwoty. 

https://www.instagram.com/behemothofficial/ 

Agnieszka

true

Polecane