IKEA oferuje szczepienia dla swoich klientów!

IKEA oferuje szczepienia dla swoich klientów!

IKEA, znana sieć dużych sklepów meblowych, postanowiła zorganizować szczepienia przeciwko COVID-19 dla swoich klientów. Niestety, jedynie w Izraelu, pionierze w dziedzinie szczepień mogło się to wydarzyć.

Zdjęcie IKEA oferuje szczepienia dla swoich klientów! #1

Szwedzka sieć sklepów meblowych oferuje swoim klientom przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 na terenie marketu przed przystąpieniem do zakupów. Każdy, kto będzie chciał zrobić zakupy w Ikei w dniach od 21 do 23 lutego, najpierw będzie poddany szczepieniu. 

Chętni mogą się zaszczepić do 23 lutego 2021 roku w jednym z dostępnych punktów w Izraelu. Mowa o Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie. 

Warunkiem do przystąpienia do szczepienia na terenie Ikei jest posiadanie ubezpieczenia medycznego. 

Co ciekawe, bez takiego szczepienia, zakupy nie będą możliwe w okresie trwania akcji, czyli od 21 do 23 lutego. Ten haczyk powoduje więc kontrowersje.

Izrael szczepi i luzuje obostrzenia

Izrael powoli luzuje swoje obostrzenia. W niedzielę otwarte zostały niektóre gałęzie gospodarki, w tym galerie handlowe, sklepy oraz sklepy meblowe i budowlane.

 Inne miejsca, np. hotele i baseny, otwarte są tylko dla zaszczepionych osób, dysponujących tzw. zielonym paszportem. 

Wszystko dzięki temu, że podczas lockdownu w tym kraju zaszczepiono już prawie połowę mieszkańców. 

Jak podaje “Rzeczpospolita”, do tej pory jedną dawkę szczepionki otrzymało już ponad 45% społeczeństwa, natomiast obie konieczne dawki aż 30% obywateli Izraela. 

“The Jerusalem Post” donosi natomiast, że na podobne akcje można liczyć również w innych miejscach w Izraelu. Mowa na przykład o niektórych barach i centrach handlowych, gdzie oferuje się szczepienie przeciwko COVID-19, a w zamian otrzymuje się drobny poczęstunek, czy upominek. 

To między innymi dzięki takim zorganizowanym akcjom Izrael pozostaje liderem jeśli chodzi o skuteczność i tempo szczepień przeciwko COVID-19. Jest to również możliwe dzięki bardzo sprawnej i w pełni zinformatyzowanej służbie zdrowia.

To sprawia, że w każdy pracownik medyczny może mieć dostęp do danych i ubezpieczenia pacjenta w dowolnym miejscu i czasie w Izraelu, co zdecydowanie przyspiesza wszelkie procedury. 

 

Agnieszka