Co pić wieczorem? 8 ziół na dobry sen.

Patrycja
Zdrowie
21.02.2021 17:42
Co pić wieczorem? 8 ziół na dobry sen.

Miewasz problemy z zaśnięciem, a w nocy często się wybudzasz? Przez to rano jesteś zmęczona i pozbawiona energii? Poniżej przedstawiamy listę najlepszych ziół na dobry sen. Wypij wieczorem ziołowy napar, a rano obudzisz się wyspana i pełna sił do działania!

Zdjęcie Najlepsze zioła na dobry sen #1

Najlepsze zioła na dobry sen

Melisa

Napar z melisy wpity przed snem pomoże się zrelaksować i ułatwi zasypianie. Melisa uspokaja, zmniejsza bezsenność oraz obniża stany lękowe. Oprócz tego działa rozkurczająco, dzięki czemu rozluźni Twoje mięśnie.

Rumianek

Napar z rumianku wycisza, uspokaja i pomaga w zasypianiu. Zmniejsza stres i napięcie, ma działanie rozluźniające. Rumianek jest bardzo popularną rośliną leczniczą i ma wiele cennych właściwości. Pomaga na dolegliwości pokarmowe, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Zdjęcie Najlepsze zioła na dobry sen #2

Kozłek lekarski

Kozłek lekarski, inaczej zwany walerianą to znana od wieków roślina lecznicza. Jego działanie hamuje aktywność ośrodkowego układu nerwowego, przez co uspokaja, zmniejsza stres i napięcie. Pomaga na bezsenność i wpływa na spokojny sen.

Zdjęcie Najlepsze zioła na dobry sen #3

Lawenda

Wydzielany przez roślinę olejek eteryczny, pozytywnie wpływa na nasz sen. Olejek lawendowy poprzez obniżenie aktywności układu nerwowego, ułatwia zasypianie. Zapach lawendy uspokaja, łagodzi skutki stresu i niweluje napięcie.

Werbena cytrynowa

To naturalny preparat na dobry sen. Suszona werbena cytrynowa może zostać wykorzystana do przygotowania ziołowej herbaty na sen i uspokojenie. Taki napar warto pić co wieczór przed snem, by cieszyć się niezakłóconym odpoczynkiem.

Zdjęcie Najlepsze zioła na dobry sen #4

Lipa

Napar z lipy ma właściwości uspokajające i relaksujące. Uspokaja, koi nerwy, wycisza i wpływa na dobry sen. Zmniejsza zmęczenie i napięcie wewnątrz mięśniowe, które jest częstą przyczyną kłopotów z zasypianiem.

Zdjęcie Najlepsze zioła na dobry sen #5

Szyszki chmielu

Szyszki chmielu wykorzystywane są ze względu na działanie nasenne i uspokajające. Napar z szyszek chmielu pozwala się wyciszyć, ukoić nerwy, ułatwia zasypianie. Wypij go przed snem, a rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii.

Zdjęcie Najlepsze zioła na dobry sen #6

Sen a zdrowie

Sen ma nieoceniony wpływ na nasze zdrowie. Problemy ze snem powodują problemy w codziennym funkcjonowaniu. Zbyt mała ilość snu negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, prowadzi do problemów z pamięcią, uwagą, koncentracją i zaburzeń lękowych. Długotrwałe zaburzenia snu mogą przyczyniać się do wielu chorób: układu odpornościowego, krążenia, oddechowego i pokarmowego. Nawet jedna nieprzespana noc zaburza nasz rytm dobowy. Przez co w ciągu dnia możemy być zmęczeni, rozdrażnieni i rozkojarzeni.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną