Czy związek na odległość ma sens?

Patrycja
Newsy
03.02.2021 15:56
Czy związek na odległość ma sens?

Wiele par żyje w związkach na odległość. Czasem wynika to z konieczności, a czasem z wyboru partnerów. Nie jest to łatwe zadanie i może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Z jakimi problemami wiąże się taka relacja? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Zdjęcie Czy związek na odległość ma sens? #1

Związki na odległość- jak to z nimi jest?

Statystyki pokazują, że aktualnie aż 11 milionów par na świecie deklaruje bycie w związku na odległość. Dlaczego tak się dzieje? Wiele par żyje w związkach na odległość z konieczności. Zmusza ich do tego sytuacja życiowa: rodzinna lub sprawy zawodowe. Część osób świadomie decyduje się na relację, w której partnerzy na co dzień żyją z dala od siebie, mimo łączącego ich uczucia. Dowiedz się, czy związki na odległość mają sens i czy taka relacja ma szansę przetrwać?

Związek na odległość- jak wytrwać?

  • Kontaktujcie się ze sobą jak najczęściej. Postarajcie się porozmawiać ze sobą każdego dnia. Jeśli nie macie możliwości, żeby porozmawiać, wysyłajcie sobie w ciągu dnia wiadomości.Zdjęcie Czy związek na odległość ma sens? #2
  • Używajcie kamery podczas wideorozmów. Jak najczęściej rozmawiajcie w ten sposób, by widzieć się nawzajem.
  • Nawet jeśli nie macie na co dzień za dużo czasu, to starajcie się regularnie kontaktować. Rozmowy nie muszą być długie i poruszać poważnych tematów. Ważne, by być ze sobą w stałym kontakcie i wiedzieć co się dzieje u drugiej osoby.
  • Nie kontrolujcie przesadnie partnera, starajcie się opanować zazdrość i negatywne emocje. Zaufajcie sobie nawzajem i pozwólcie na trochę niezależności.
  • Dodajcie swojej relacji nieco pikanterii. Pomimo, że tworzycie związek na odległość, dzisiejsza technologia pozwoli na spędzenie wspólnego gorącego wieczoru.
  • Rozmawiajcie o waszej wspólnej przyszłości. Ustalcie plany odwiedzin, spotkań, zastanówcie się też, jak spędzicie czas, gdy już się spotkacie.Zdjęcie Czy związek na odległość ma sens? #3
  • Odwiedzajcie się jak najczęściej. Zadbajcie o bliskość i intymność w waszej relacji.
  • Bądźcie spontaniczni, postaracie się czasem wpaść do partnera z niezapowiedzianą wizytą. Taka niespodzianka na pewno spodoba się drugiej osobie.

Czy związek na odległość ma sens?

Wydaje się, że związki na odległość są bardziej narażone na rozpad. Brak codziennej bliskości, intymności i tęsknota sprawiają, że takie relacje mogą nie przetrwać próby czasu. Jednak w dobie Internetu i telefonów, aktualnie partnerzy mogą łatwiej utrzymać i pielęgnować taką relację. Związki na odległość mają duże szanse na przetrwanie, jeżeli partnerzy zadbają o istniejącą między nimi więź i łączącą ich miłość.

Zdjęcie Czy związek na odległość ma sens? #4
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną