Duża różnica wieku- czy ten związek przetrwa?

Patrycja

Newsy

30.05.2021 18:38

Duża różnica wieku- czy ten związek przetrwa?

Związki osób z dużą różnicą wieku wciąż budzą wiele kontrowersji. Czy związek z dużą różnicą wieku ma szansę przetrwać? O czym trzeba pomyśleć zanim zdecydujesz się na taką relację?

Duża różnica wieku w związku- tak czy nie?

Miłość nie wybiera i nie pyta o wiek. Gdy się w kimś zakochujemy, nie patrzymy na jego metrykę.  Pomimo dużej różnicy wieku dzielącej partnerów, wiele osób jest szczęśliwych i tworzy udane i trwałe relacje. Jednak takie związki wciąż budzą wiele kontrowersji w społeczeństwie… Czy słusznie? Czy taka relacja może przetrwać?

Czy taki związek ma szansę przetrwać?

Istnieje wiele stereotypów dotyczących związków z dużą różnicą wieku pomiędzy partnerami. Dowiedz się, o czym warto pomyśleć zanim zdecydujesz się na taką relację. Co musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na taki związek.

Te rzeczy weź pod uwagę, zanim zdecydujesz się na związek:

Czym jest dla Ciebie ta relacja

Zanim zdecydujesz się na związek z osobą, z którą dzieli Cię znaczna różnica wieku, pomyśl czym jest dla Ciebie ta relacja. Czy traktujesz ją jako przygodę i przelotną znajomość? Czy zależy Ci na stabilnym i długoterminowym układzie. Porozmawiajcie o tym, jak postrzegacie związek i jakie macie wobec siebie plany. Szczerość i otwartość w tej kwestii to podstawa.

Pomyśl o wspólnej przyszłości

Choć przyszłości nie da się przewidzieć, zastanówcie się nad tym co Was czeka, za 5, 10, czy 15 lat. Jeśli spotykasz się z osobą dużo starszą lub młodszą od siebie, zastanów się, czy Wasze cele i plany się pokrywają.

Co z dziećmi?

To bardzo ważna kwestia, którą warto przedyskutować już na początku. Starsze osoby być może mają za sobą etap rodzicielstwa i wychowywania dzieci. Natomiast młodsze chciałyby w przyszłości zostać rodzicem. Porozmawiajcie o tym, zanim zdecydujecie się wejść w relację.

Zastanów się nad kwestiami intymnymi

Kwestie intymne to kolejna ważna sprawa, o której musicie porozmawiać. Wraz z wiekiem, u starszych osób libido i potencja maleją, podczas gdy młodsze mogą mieć duże potrzeby seksualne. Prędzej czy później w związkach z dużą różnicą wieku, mogą pojawić się problemy w sypialni. Omówcie te kwestie i zastanówcie się wspólnie nad tym, ile znaczy dla Was sfera seksualna i jak będziecie mogli sobie z tym poradzić.

Zdania są podzielone

Choć związki osób z dużą różnicą wieku wciąż budzą sporo kontrowersji, to wiele par odnalazło w nich miłość i szczęście. A Ty co myślisz o takich relacjach? Według Ciebie mają szansę przetrwać, czy nie?