Piękne i odżywione włosy bez wizyty u fryziera? Ten sposób stał się HITEM!

Piękne i odżywione włosy bez wizyty u fryziera? Ten sposób stał się HITEM!

Nie musisz umawiać się do gabinetu fryzjerskiego, aby wydobyć głębię koloru swoich włosów. Nasze babcie znają przepis na prostą maskę, której skuteczność sprawiła, że z powodzeniem nadal z niego korzystamy. Dzięki temu domowemu zabiegowi nasze włosy będą gładkie, lśniące, a ich kolor odżywiony.

Zdjęcie Piękne i odżywione włosy bez wizyty u fryziera? Ten sposób stał się HITEM! #1

Która z nas nie marzy o błyszczących i wygładzonych włosach, które po łatwym i przyjemnym rozczesaniu układają się w piękną taflę o głębokim kolorze? Opisane efekty obiecuje nam zabieg laminowania, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Włosy po nim mają wyglądać jak z opakowania maski regenerującej do włosów. Faktycznie efekty są spektakularne jednak, by je osiągnąć zabieg musi być powtarzany w salonie fryzjerskim nawet pięciokrotnie. Jest to kosztowne i uciążliwe, dlatego domowy zabieg laminowania włosów tym bardziej zachęca. Wszystko czego potrzebujesz do jego wykonania, zapewne masz już w domu.

Składniki

  • 3 łyżki gorącej wody
  • 1 łyżka żelatyny
  • 1 łyżka Twojej odżywki do włosów
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek (możemy użyć innego oleju lub olejku do włosów)
  • 5 kapsułek witamy A+E (opcjonalnie)
  • folia spożywczaZdjęcie Piękne i odżywione włosy bez wizyty u fryziera? Ten sposób stał się HITEM! #2

Przygotowanie

W szklanym naczyniu rozpuszczamy żelatynę w gorącej wodzie. Mieszamy dokładnie przez długi czas, tak by nasza masa nie miała żadnych grudek. Do mieszanki dodajemy odżywkę i oliwę, a jeśli mamy w domu kapsułki witamin A+E wyciskamy wnętrze z 5 sztuk. Całość łączymy do momentu uzyskania jednolitej masy.

Zdjęcie Piękne i odżywione włosy bez wizyty u fryziera? Ten sposób stał się HITEM! #3

Sposób użycia

Dokładnie myjemy i delikatnie osuszamy włosy ręcznikiem. Po myciu nie nakładamy na włosy żadnych odżywek, masek czy olejków. Gotowy preparat rozprowadzamy na całej długości włosów, zostawiając 5 cm od skóry, skupiając się na niesfornych końcówkach (osoby, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się, mogą nałożyć preparat od ucha). Włosy z nałożonym preparatem rozczesujemy, tak by dotarł we wszystkie zakamarki, upinamy w kok na czubku głowy i owijamy folią. Maska musi pozostać na naszych włosach przez około 30 minut, w tym czasie możemy od czasu do czasu ogrzewać włosy suszarką (dzięki temu łuski włosów otworzą się i lepiej wchłoną składniki preparatu). Po tym czasie dokładnie spłukujemy pozostałości preparatu z włosów przy użyciu ciepłej wody. Na koniec jednak przepłukujemy zimną wodą, by zamknąć cebulki. Staramy się nie myć włosów szamponem przez co najmniej dwie doby.

Zdjęcie Piękne i odżywione włosy bez wizyty u fryziera? Ten sposób stał się HITEM! #4

Wskazówka

Efekt będzie widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak dla jego utrzymania powinnyśmy stosować maskę dwa razy w tygodniu przez pierwszy miesiąc. Następnie możemy powtarzać go raz w miesiącu.

Patrycja

Polecane