Oznaki chwiejnego związku! Czy masz z nimi do czynienia?

Oznaki chwiejnego związku! Czy masz z nimi do czynienia?

Każdy z nas stara się stworzyć związek, który będzie opierał się na miłości, partnerstwie, zaufaniu i kompromisie. Udane wiązki to jednak rzadkość, ponieważ nie zawsze udaje się uzyskać w nim uczucie stabilizacji i spokoju. Do zbudowania zdrowej relacji potrzebne są jednak dwie osoby. Związek powinien być ostoją i fundamentem dla każdej ze stron. Czy tkwisz w chwiejnym związku? Poznaj jego oznaki!

Zdjęcie Oznaki chwiejnego związku! Czy masz z nimi do czynienia? #1

Chwiejny związek

Będąc w związku każda z nas chce stabilizacji, bezpieczeństwa i ostoi. Nie zawsze jednak je odczuwasz, przez co masz wątpliwości, czy związek, w którym tkwisz jest dobry i wartościowy. Zastanawiasz się też czy uczucie to jest prawdziwe i czy za chwilę nie zgaśnie. Z biegiem czasu szczerość może zastąpić gra pozorów i zachowanie pod opinie innych. Takie zachowanie jest oznaką tzw. chwiejnego związku, który funkcjonuje dobrze, ale tylko z zewnątrz. Sprawdź, jakie zachowania oznaczają, że tkwisz w takim związku.
Zdjęcie Oznaki chwiejnego związku! Czy masz z nimi do czynienia? #2

Wszystko robicie razem

Miłość nie zna granic jednak w każdym związku, partnerzy powinni mieć „chwilę dla siebie”. Chodzenie wszędzie razem lub robienie wszystkiego wspólnie nie jest dobre dla związku. Może to oznaczać, że jedna ze stron nie ufa drugiej, dlatego chce wszystko robić razem. Chęć kontroli drugiej osoby w związku, zamiast go budować, raczej go rujnuje.


Uczucia pod publikę

Pary, które darzą się uczuciem, chętnie okazują sobie czułości. Krótkie pocałunki, ukradkowe spojrzenia czy trzymanie się za ręce nie jest niczym złym, jeśli nie robicie tego na pokaz. Okazywanie sobie uczyć na siłę i tylko pod publikę utwierdza was związek tylko w oczach innych, a nie we własnym przekonaniu.

Zdjęcie Oznaki chwiejnego związku! Czy masz z nimi do czynienia? #3

Dzieci jako siła wiążąca

Większość związków po jakimś czasie się powiększa, ponieważ partnerzy dochodzą do wniosku, że chcą mieć dzieci. Jednak opieranie związku tylko na miłości do dzieci również może z biegiem czasu zniszczyć związek. Dzieci dorosną, a wy znów zostaną sami. Wtedy już nic nie będzie was łączyć, więc wspólne życie nie przyniesie wam szczęścia. Rodzina to nie tylko mama i tata, ale również równoprawni partnerzy.Swatanie znajomych

Czasami chcąc pokazać, że w twoim życiu układa się wzorowo, to starasz się swatać innych. Jest to raczej oznaka angażowania się w życie innych aniżeli chęć niesienia pomocy. Zajmujesz się życiem innych, ponieważ twoje jest mało ciekawe i ekscytujące. Nie wierzysz już w możliwość uratowania swojego związku, więc zajmujesz się ratowaniem „związków” przyjaciół i znajomych.


Brak kłótni

Brak kłótni w związku dla niektórych może okazać się sielanką. Jednak w związku, który tworzą dwie osoby, ciężko jest się od czasu do czasu nie pokłócić, ponieważ wynika to z różnicy poglądów. Nawet najbardziej dobrane pary się różnią i mają inne zdania na różne tematy. Sprzeczki czy kłótnie nie są niczym złym, o ile potraficie ostatecznie się dogadać. Brak kłótni może być wynikiem, tego, że jedna ze stron nie chce lub boi się mówić otwarcie o swoich potrzebach czy opiniach, a takie zachowanie nie jest zdrowe.

Zdjęcie Oznaki chwiejnego związku! Czy masz z nimi do czynienia? #4

Katarzyna