100 złotych za wstęp do galerii handlowej! Kontrowersyjny pomysł polityka

Patrycja

Newsy

02.12.2020 14:21

100 złotych za wstęp do galerii handlowej! Kontrowersyjny pomysł polityka

Od 28 listopada ponownie otwarto galerie handlowe. Spowodowało to, że ruszyły do nich tłumy klientów, na przedświąteczne zakupy. Poseł PiS przedstawił kontrowersyjny pomysł na uniknięcie kolejek w galeriach. Poznaj szczegóły!

Zdjęcie 100 złotych za wstęp do galerii handlowej! Kontrowersyjny pomysł polityka #1

Ponowne otwarcie galerii handlowych

Od 28 listopada ponownie otwarto galerie handlowe. W związku z tym tłumy klientów ruszyły na przedświąteczne zakupy. Wszystkie obiekty handlowe pracują w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego. W sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m2.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00 wciąż funkcjonują godziny dla seniorów. W związku z tym, w ostatnich dniach przed galeriami handlowymi zaczęły ustawiać się długie kolejki klientów.

Kontrowersyjny pomysł posła PiS

Poseł PiS Bartosz Kownacki przedstawił kontrowersyjny pomysł na uniknięcie kolejek w galeriach handlowych. Na Twitterze opublikował post, w którym opisuje plan pobierania opłaty w wysokości 100 zł za wejście do galerii handlowej. Pieniądze miałyby być zwrócone po okazaniu paragonu z zakupów zrobionych w galerii. Czy to rozwiązanie ma szansę się przyjąć?

Tłumy w galeriach

Poseł PiS tłumaczy, że wprowadzenie takiego rozwiązania pomogłoby rozładować tłumy w galeriach handlowych. Uważa, że sporo osób przychodzi tam w celu tzw. „turystyki marketowej”, aby spędzić czas wolny, pooglądać wystawy, a nie po to, aby zrobić zakupy. W okresie ograniczonych możliwości wyjścia, gdy restauracje, puby, bary, kina, teatry, a nawet siłownie są zamknięte, wydaje się to możliwe.

Zdjęcie 100 złotych za wstęp do galerii handlowej! Kontrowersyjny pomysł polityka #2

Bezpieczne zakupy

W ramach walki z pandemią koronawirusa pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności na zakupach. W miarę możliwości starajmy się ograniczyć wyjścia z domu. Do sklepu wybierajmy się jak najrzadziej, najlepiej po zakupy na cały tydzień. W domu przygotujmy listę potrzebnych produktów i menu na kilka dni, to ułatwi nam zrobienie szybkich zakupów.

Pamiętajmy o noszeniu maseczek lub przyłbic ochronnych, zasłaniających nos i usta. W sklepie korzystajmy z jednorazowych rękawiczek lub zdezynfekujmy ręce płynem antybakteryjnym. Zachowujmy stosowny dystans społeczny od innych osób, zarówno na terenie sklepu, jak i przy kasie. Wybierajmy płatności bezgotówkowe, kartą lub telefonem. Po powrocie do domu dokładnie umyjmy i zdezynfekujmy ręce.