Zmiana w godzinach dla seniorów w Wigilię!

Patrycja
Newsy
02.12.2020 14:16
Zmiana w godzinach dla seniorów w Wigilię!

Godziny dla seniorów wzbudzają wiele kontrowersji. Będą zniesione, choć jak na razie tylko na jeden dzień. Dowiedz się, jakie zmiany czekają nas w Wigilię!

Godziny dla seniorów

Od 15 października we wszystkich sklepach, drogeriach i aptekach obowiązują godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00, są obsługiwane wyłącznie osoby po 60. roku życia. W tym czasie pozostali klienci nie mogą zrobić zakupów.

Zdjęcie Zmiana w godzinach dla seniorów w Wigilię! #1

Wsparcie dla seniorów

Według Rządu godziny dla seniorów mają zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg Covid-19. Umożliwienie robienia im zakupów w tych godzinach, ma sprawić, że nie będą odwiedzać sklepów i aptek o innych porach. Dzięki godzinom dla seniorów, osoby po 60-tce unikną kontaktu z młodymi ludźmi w sklepach, którzy mogą przechodzić COVID-19 bezobjawowo.

Krytyka godzin dla seniorów

Jednak wprowadzenie godzin dla seniorów jest szeroko krytykowane przez wiele osób. Zarówno organizacje handlowe, właściciele sklepów spożywczych, aptek i drogerii, jak i klienci, uważają, że to rozwiązanie jest zupełnie nie trafione. W praktyce osoby starsze i tak robią zakupy o różnych porach, nie stosując się do wyznaczonych dla nich godzin. Rozwiązanie to rodzi wiele problemów: niezadowolenie młodszych klientów, konflikty między kupującymi, długie kolejki i dezorganizację pracy sklepów.

Zdjęcie Zmiana w godzinach dla seniorów w Wigilię! #2

Wigilia bez godzin dla seniorów

Jak wynika z najnowszego rządowego rozporządzenia, godziny da seniorów mają zostać czasowo zniesione. W Wigilię nie będą obowiązywały! 24 grudnia większość sklepów i obiektów handlowych pracuje krócej, więc na ten dzień zniesiono godziny dla seniorów, tak by wszyscy klienci mieli szanse zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy.

Zdjęcie Zmiana w godzinach dla seniorów w Wigilię! #3

Koronawirus a handel

Przypomnijmy, że wszystkie obiekty handlowe pracują w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego. W sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m2. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00 wciąż funkcjonują godziny dla seniorów. Oprócz tego wszyscy klienci są zobowiązani nosić maseczki lub przyłbice ochronne w celu zasłaniania usta i nosa oraz dezynfekować ręce.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną