Sklepy wydłużają godziny otwarcia! Spore zmiany w supermarketach

Sklepy wydłużają godziny otwarcia! Spore zmiany w supermarketach

Przed Świętami Wielkanocnymi popularne sieci supermarketów wydłużają godziny otwarcia. Sklepy będą czynne w godzinach 6:00-24:00. To reakcja na nowe obostrzenia ogłoszone przez Rząd, w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

Zdjęcie Sklepy wydłużają godziny otwarcia: 6:00-24:00! #1

Biedronka- zmiany godzin otwarcia sklepów

O zmianach wczoraj poinformowała sieć Biedronka. Od 2 kwietnia sklepy w całej Polsce będą czynne w godzinach 6:00-24:00, a w dniach od 7 do 10 kwietnia, będą otwarte aż przez całą dobę! Biedronka w oświadczeniu wyjaśnia, że chce zapewnić obsługę wszystkim klientom, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwo i komfortu podczas zakupów.

Lidl wydłuża pracę

Także Lidl wydłuża godziny otwarcia swoich sklepów (6:00- 24:00), a w kilku miastach, część z nich ma być otwarta całodobowo. Zmiany wprowadzono, by klienci mieli szansę zrobienia zakupów w tym szczególnym okresie i mogli zaopatrzyć się w żywność na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Zdjęcie Sklepy wydłużają godziny otwarcia: 6:00-24:00! #2

Zmiany w Kauflandzie

Kaufland również poinformował o zmianach i nowych godzinach pracy: 6:00-23:00. Na wydłużenie godzin zdecydowano się wobec ograniczenia ruchu klientów w supermarketach. W niektórych sklepach, ze względu na systemy operacyjne, godziny otwarcia będą inne. Sieci zapewniają, że klienci zostaną poinformowani o godzinach pracy.

Zmiany w sklepach przed Wielkanocą

Zmiany w sieciach handlowych zostały wprowadzone, by przed Świętami Wielkanocnymi, klienci mieli możliwość zrobienia zakupów, mimo wprowadzenia przez Rząd, nowych regulacji i limitów osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepie.

Zdjęcie Sklepy wydłużają godziny otwarcia: 6:00-24:00! #3

Nowe regulacje Rządu

Przypominamy, że od 1 kwietnia, jednorazowo w sklepie może przebywać trzy razy więcej klientów, niż jest w nim kas, także tych samoobsługowych. Liczby te dotyczą wszystkich kas znajdujących się w sklepie, nie tylko tych otwartych.

Zdjęcie Sklepy wydłużają godziny otwarcia: 6:00-24:00! #4

Sklepy dostosowują się do nowych zasad

Wszystkie sklepy równocześnie zapewniają, że dostosowały się do nowych regulacji wprowadzonych przez Rząd. Wprowadzając specjalnie godziny dla seniorów (w godzinach 10:00-12:00 sklepy będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia) i limity dla klientów, którzy mogą przebywać w sklepie w tym samym czasie (maksymalnie 3 osoby na jedną kasę).

Patrycja

Polecane