Ułatwienia dla seniorów w czasie pandemii! Sklepy wprowadzają zmiany

Ułatwienia dla seniorów w czasie pandemii! Sklepy wprowadzają zmiany

Znane sieci wprowadzają ułatwienia dla seniorów na czas epidemii. Pierwszeństwo w kasach, specjalne godziny otwarcia i pomoc przy zakupach.

Zdjęcie Ułatwienia dla seniorów w czasie pandemii! Sklepy wprowadzają zmiany #1

Ochrona seniorów

Seniorzy to jedna z najbardziej narażonych na zachorowanie grup społecznych. Podczas pandemii koronawirusa powinni zachować szczególną ostrożność i unikać wychodzenia z domu. Supermarkety wprowadziły zmiany z myślą o pomocy starszym osobom.

Specjalne godziny otwarcia, pierwszeństwo przy kasach

Zostały wyznaczone specjalne godziny dla seniorów: w Tesco będą mieli pierwszeństwo przy kasach w godz. 9:00-10:00. W Biedronce będą obsłużeni w pierwszej kolejności w ciągu pierwszej godziny otwarcia sklepu, a niezależnie od pory, będą obsługiwani w pierwszej kolejności.

Pomoc wolontariuszy

W Biedronkach pojawiły się specjalne skrzynki, do których seniorzy mogą wrzucać formularze z prośbą o pomoc w zakupach. Także wolontariusze, którzy będą chcieli pomagać, mogą zostawiać tam swoje namiary.

Jeśli starsze osoby potrzebują pomocy, a nie chcą opuszczać domów, mogą wypełnić formularz na stronie internetowej lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka (22 205 33 00).

Płatności za zakupy mogą dokonywać za pomocą karty Moja Biedronka, podczas odbioru sprawunków od wolontariusza.

Zdjęcie Ułatwienia dla seniorów w czasie pandemii! Sklepy wprowadzają zmiany #2

Popularne marki proszą pozostałych klientów o zrozumienie i umożliwienie zrobienia zakupów seniorom, by zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym czasie.

Patrycja

Polecane