Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Wypowiedź rzecznika

Agnieszka
Newsy
28.09.2020 13:04
Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Wypowiedź rzecznika

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wśród członków jego rodziny kilka osób również ma pozytywne wyniki na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 - donosi Onet.pl. O skomentowanie sprawy poproszono rzecznika ministerstwa zdrowia.

Ani Łukasz Szumowski, ani rzecznik ministerstwa zdrowia nie skomentowali jak dotąd tej wiadomości. Rzecznik ministerstwa zdrowia na dzisiejszej konferencji zapytany został o stan Szumowskiego, jednak zbył pytanie krótką odpowiedzią:

- Łukasz Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania - odpowiedział dziennikarzom rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Pomimo braku potwierdzenia samego zainteresowanego, Onet twierdzi, że zdobyli potwierdzenie zakażenia Łukasza Szumowskiego od kilku innych osób. Co więcej, do zakażenia się byłego ministra prawdopodobnie nie doszło na wakacjach w Hiszpanii.

Warto zaznaczyć, że Szumowski miał obawy związane z koronawirusem. W jednym z niedawnych wywiadów przyznał, że codziennie ma kontakt z ludźmi, a mieszka z rodzicami. Jego mama choruje na białaczkę, a ojciec ma 86 lat. Przyznał również, że stara się ich separować od siebie.

- Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok... To jest przerażająca wizja. Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać - powiedział w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim dla TVN24.

Czekamy więc na dalsze informacje i skomentowanie tych doniesień przez byłego ministra zdrowia.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną