Co zrobić, aby codziennie mieć pełno energii? Sprawdź, co powinno się zrobić po przebudzeniu!

Katarzyna

Zdrowie

09.11.2020 21:19

Co zrobić, aby codziennie mieć pełno energii? Sprawdź, co powinno się zrobić po przebudzeniu!

Poranki to czas, kiedy mamy dużo energii, która musi nam wystarczyć na cały dzień funkcjonowania. Zdarza się jednak, że nie zawsze budzimy się w dobrym humorze i później cały dzień nam go brakuje. Co więc zrobić, aby codziennie mieć dużo energii i chęci do życia? Wprowadź kilka zmian w swoim poranku, aby dostarczył ci on wiele energii na cały dzień!

Zdjęcie Co zrobić, aby codziennie mieć pełno energii? Sprawdź, co powinno się zrobić po przebudzeniu! #1

Niewyspanie

Zerwana noc czy siedzenie do późna sprawiają, że rano budzimy się niewyspani oraz z małą ilością energii. Wtedy zazwyczaj „do życia” przywraca nas kubek mocnej kawy. Zdarza się również, że rano zaśpimy i nie mamy czasu nawet na to. Jak sprawić, aby rano mieć dużo energii i być pozytywnie nastawionym do życia? Wystarczy wprowadzić kilka zmian w porannym funkcjonowaniu, które zaowocują lepszym samopoczuciem przez cały dzień!

Szklanka wody

Człowiek składa się z ponad 70% z wody i to od niej też powinniśmy zacząć swój dzień. Najlepiej, zamiast kubka kawy rano wypić szklankę ciepłej wody z dodatkiem cytrusów. Pobudzi ona nasz organizm do działania i dodatkowo go nawodni.

Zdjęcie Co zrobić, aby codziennie mieć pełno energii? Sprawdź, co powinno się zrobić po przebudzeniu! #2

Poranne rozciąganie

Rankiem nie masz czasami chęci wstać z łóżka i robisz to niechętnie. Spowodować może to słabszy przepływ krwi po spaniu lub po prostu jesteś jeszcze zaspana. Należy wtedy wykonać kilka prostych ćwiczeń, które spowodują, że krew zacznie płynąć szybciej. Rozciąganie można zrobić, będąc jeszcze w łóżku. Na początek należy wyprostować nogi, a ręce odnieś do góry. Następnie przyjąć pozycję dziecka lub na przemian przyciągaj lewą i prawą nogę do klatki piersiowej. Po takim rozciąganiu będziesz miała więcej energii na poranną toaletę.


Najważniejszy posiłek dnia

Pożywne i wartościowe śniadanie również dostarczy ci energii na cały dzień. Należy jednak nie zjadać go w pośpiechu i w biegu. Jeśli nie masz ochoty nic gotować czy przygotowywać, to szybkie smoothie będzie dobrym rozwiązaniem. Składniki można mieszać według uznania, a świeże warzywa i owoce dostarczą ci cennych składników odżywczych i witamin już z samego rana.
Zdjęcie Co zrobić, aby codziennie mieć pełno energii? Sprawdź, co powinno się zrobić po przebudzeniu! #3

Śniadanie „z wczoraj’

Jeśli nie masz czasu przygotowywać śniadania rano, to możesz robić to dzień wcześniej wieczorem. Dzięki temu rano będziesz miała zapewnione śniadanie, a czas na jego przygotowanie możesz poświęcić na coś innego np. wyprasowanie ubrania. Tak samo możesz postąpić z drugim śniadaniem. Przygotowane dzień wcześniej nie straci swojego smaku, a ty będziesz mogła dłużej pospać.


Trening

Poranny trening to najlepszy sposób na rozbudzenie organizmu i naładowanie „baterii” na cały dzień. Krótki bieg czy intensywne ćwiczenia cardio potrafią działać lepiej niż kawa. Rankiem jednak nie zawsze udaje się go przeprowadzić z braku czasu lub chęci. Dobrym rozwiązaniem jest wiec wykonanie treningu np. wieczorem, kiedy od razu możemy pójść się po nim wykąpać.

Zdjęcie Co zrobić, aby codziennie mieć pełno energii? Sprawdź, co powinno się zrobić po przebudzeniu! #4

Portale społecznościowe

Telefony to dziś przedłużenie naszej ręki. Rano zdarza się, że przy porannej kawie przeglądamy portale społecznościowe. Niestety takie czynności to perfekcyjne „zabieracze czasu”, który rano i tak jest ograniczony. Lepiej zrezygnować z nich rano i zostawić je na później. Badacze z Uniwersytetu w Pensylwanii udowodnili, że czytanie rano negatywnych komentarzy czy wiadomości psuje nam humor na cały dzień.