Te rzeczy rób o poranku, a Twój dzień będzie udany

Patrycja

Zdrowie

10.05.2021 21:11

Te rzeczy rób o poranku, a Twój dzień będzie udany

Co sprawi, że Twój dzień będzie udany? To w jaki sposób go zaczniesz! Dowiedz się co warto robić o poranku, aby mieć lepszy dzień.

Zdjęcie Te rzeczy rób o poranku, a Twój dzień będzie udany #1

Te rzeczy rób o poranku, a Twój dzień będzie udany

Zimny prysznic

Zimny prysznic rankiem skutecznie Cię obudzi i doda energii na cały dzień. Zimna woda dotlenia, pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry, ujędrnia, wygładza i niweluje cellulit. Na dodatek taka kąpiel potrafi zdziałać cuda, poprawia samopoczucie i nastrój! To propozycja dla odważnych, ponieważ większość osób na myśl o lodowatym prysznicu tuż po wyjściu z ciepłego łóżka, przechodzą ciarki.

Pyszne śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, więc o nim nie zapominaj. Wstań chwilę wcześniej, aby je przygotować i zjeść bez pospiechu. Kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, jajecznica, czy owsianka, pozwolą Ci zacząć dzień z odpowiednią porcją energii i sił do działania.

Kawa

Rano nie zapominaj o kawie. Pobudzi Cię, doda energii i zmotywuje do działania. Ten aromatyczny napój to „must have” dla wielu osób. Jeśli nie należysz do koneserów kawy, poświęć chwilę na wypicie zielonej herbaty lub yerba mate. One także działają energetyzująco i pozytywnie nastroją do działania.

Zdjęcie Te rzeczy rób o poranku, a Twój dzień będzie udany #2

Medytacja

Chwila medytacji rano pomoże nam złapać dystans, aby zacząć nowy dzień z pozytywnym nastawieniem. Przeznacz o poranku kilka chwil na relaks, postaraj się wyciszyć, ukoić nerwy i odprężyć. Usiądź wygodnie na podłodze, zamknij oczy i głęboko oddychaj. Już kilka minut medytacji każdego dnia pozwoli osiągnąć wewnętrzny spokój i lepiej radzić sobie ze stresem w ciągu dnia.

Lustro

Przed wyjściem do pracy znajdź chwilę, aby spojrzeć na siebie w lustrze. Nie tylko po to, żeby się umalować lub uczesać. Ale, aby dodać sobie sił i odwagi przed czekającym Cię dniem. Popatrz sobie w oczy i powiedz na głos, co w sobie lubisz i cenisz. Mówienie o sobie dobrze i prawienie sobie komplementów, ma wielką moc. Zwiększa poczucie własnej wartości, samoakceptację, poprawia samopoczucie i nastrój.

Zdjęcie Te rzeczy rób o poranku, a Twój dzień będzie udany #3

Czas

Rano wstań pół godziny wcześniej, niż powinnaś. Dzięki temu będziesz mogła przeznaczyć ten czas na zrobienie czegoś dla siebie. Bez pośpiechu napijesz się kawy, zjesz śniadanie, przeczytasz kilka stron książki, a może wybierzesz się pobiegać? Z zapasem czasu zaczniesz dzień bez porannej gonitwy.