Lifestyle

Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy

Patrycja

Oct. 26, 2020, 5:18 p.m.

Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy

W znalezieniu dobrej pracy, niezbędne jest napisanie CV. Bez niego praktycznie nie mamy szans na zatrudnienie. Pracodawcy zwracają dużą uwagę na to, co się w nim znajduje. Poznaj triki, dzięki którym zwiększysz swoją szansę na rynku pracy.

Zdjęcie Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy #1

Wyróżnij się na rynku pracy

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego w znalezieni pracy pomoże Ci dobrze przygotowane CV. To Twoja wizytówka, która będzie oceniania przez pracodawcę i pozwoli wyróżnić Ci się spośród innych kandydatów na rynku pracy. Dowiedz się, jak dobrze je przygotować, aby zdobyć wymarzoną posadę.

Jak napisać dobre CV? Poznaj triki!

Aktualne dane kontaktowe

Pamiętaj, aby w Twoim CV znajdowały się aktualne dane kontaktowe: numer telefonu i adres mailowy. Bez tego rekruter, ani potencjalny pracodawca nie może się z Tobą skontaktować. Wbrew pozorom wielu osób popełnia ten błąd i podaje nieaktualne lub niepoprawne dane kontaktowe. A potem zastanawiają się, dlaczego mimo wysłania tylu zgłoszeń ich telefon milczy.

Zdjęcie Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy #2

Odpowiednie zdjęcie

Choć zdjęcie w CV nie jest obowiązkowe to warto je tam umieścić. Pozwoli to przyszłemu pracodawcy zapamiętać Twoją kandydaturę, może też wyróżnić się spośród tłumu innych kandydatów. Pamiętaj jednak, aby w CV umieścić odpowiednie zdjęcie, formalne lub biznesowe. Nie dodawaj prywatnych zdjęć, takich na których są inni, ani tym bardziej, które ukazują Cię w niekorzystnym, kompromitującym świetle.

Zdjęcie Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy #3

Przejrzysty szablon

Twoje CV powinno być przejrzyste i czytelne. To ułatwi rekruterowi zapoznanie się z nim. Zadbaj o to, by poszczególne sekcje znajdowały się w osobnych akapitach i były odpowiednio wyróżnione. Ułóż je w odpowiedniej kolejności: najpierw dane kontaktowe, następnie wykształcenie, doświadczenie zawodowe, umiejętności, osiągnięcia i certyfikaty, zainteresowania. Nie zapomnij o klauzurze, zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Zdjęcie Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy #4

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe opisz szczegółowo i chronologicznie, od ostatniego miejsca pracy. Przedstaw stanowiska na jakich pracowałaś, uwzględnij zakres obowiązków i sukcesy, jakie osiągnęłaś.

Zdjęcie Dzięki tym trikom w CV zwiększysz swoje szansę na znalezienie pracy #5

Dopasuj CV do stanowiska

Przygotowując swoje CV, dopasuj je do stanowiska, na jakie aplikujesz. Powinny znaleźć się w nim informacje bezpośrednio związane z pracą, jaką chcesz zdobyć. Informacje w CV powinny stanowić odpowiedzi na punkty z ogłoszenia o pracę. Dzięki temu pracodawca zobaczy, że spełniasz jego wymagania i chętniej Cię zatrudni.