Rozmowa o pracę przez Internet- jak dobrze wypaść?

Patrycja
Newsy
24.03.2021 12:31
Rozmowa o pracę przez Internet- jak dobrze wypaść?

W dobie pandemii koronawirusa wiele rozmów o pracę odbywa się zdalnie. Dowiedz się, jak przygotować się do rozmowy przez Internet? Co zrobić, aby dobrze na niej wypaść? Poznaj proste triki!

Zdjęcie Rozmowa o pracę przez Internet- jak dobrze wypaść? #1

Jak dobrze wypaść, podczas rozmowy o pracę przez Internet?

Te proste triki pozwolą Ci dobrze wypaść podczas zdalnej rozmowy o pracę. Wykorzystaj je i zdobądź ofertę swoich marzeń.

Liczy się pierwsze wrażenie

W przypadku rozmowy online, podobnie jak podczas rozmowy na żywo- liczy się pierwsze wrażenie. Zadbaj o to, by wypaść jak najlepiej. Będziesz miała tylko jedną szansę, by się odpowiednio zaprezentować.

Zadbaj o swój wygląd

Mimo tego, że rozmowa odbywa się zdalnie, ubierz się elegancko. Włóż koszulę i marynarkę w stonowanych, jasnych kolorach. Nie zapominaj też o dolnej części garderoby. Nawet jeśli masz ochotę zostać w piżamie lub dresie, lepiej tego nie rób. Pomyśl co będzie, gdy się zapomnisz i wstaniesz.

Zadbaj o tło

Komputer ustaw tak, aby tło za nim było neutralne. Najlepsza będzie biała ściana, która nie będzie rozpraszała rozmówcy, ani przyciągała jego uwagi. Dzięki temu bardziej skupi się na Tobie.

Zdjęcie Rozmowa o pracę przez Internet- jak dobrze wypaść? #2

Pamiętaj o oświetleniu

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Jeśli w pokoju jest ciemno, koniecznie włącz lampkę, ustaw ją za kamerką, aby ładnie Cię oświetlała.

Patrz w kamerę

Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu laptopa podczas rozmowy. Możesz podłożyć pod niego kilka książek lub pudełko, tak by kamera znajdowała się na wysokości Twoich oczu. Podczas rozmowy patrz w nią. Będziesz wyglądała na skupioną, uważną i zainteresowaną.

Mimika i gesty

Nie zapominaj o odpowiedniej mimice twarzy i gestach. Siedź prosto, nie wierć się, nie odchodź od komputera. Słuchaj uważnie, kiwaj głową, aby to podkreślić. Pamiętaj o gestykulacji, która podkreśli wypowiedź i jej znaczenie. Staraj się zachowywać naturalnie.

Zdjęcie Rozmowa o pracę przez Internet- jak dobrze wypaść? #3

Przygotuj się

Przed rozmową online, odpowiednio się przygotuj. Przede wszystkim przejrzyj swoje CV, rekruter na pewno zapyta o informacje w nim zawarte. Niedobrze by było, gdybyś nie potrafiła udzielić odpowiedzi na pytanie, gdzie ostatnio pracowałaś lub jakie masz kwalifikacje i osiągnięcia.

Zapoznaj się też o informacjami o firmie, do której aplikujesz. To zwiększy Twoje szanse na przejście procesu rekrutacji.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną