Dzięki tym trikom będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie

Patrycja

Uroda

Dec. 11, 2020, 6:36 p.m.

Dzięki tym trikom będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie

Każda z nas lubi czuć się piękna i atrakcyjna. Istnieją proste sposoby i triki, dzięki którym możesz wyglądać lepiej każdego dnia. Poznaj skuteczne metody, dzięki którym w kilka chwil będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie!

Zdjęcie Dzięki tym trikom będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie #1

Uśmiech

Uśmiech to najpiękniejsza ozdoba kobiety. Szeroki uśmiech pozwala zamaskować niedoskonałości skóry i skutecznie odwraca od nich uwagę. Badania psychologiczne przeprowadzone przez Allana i Barbarę Pears wykazują, że kobiety które częściej się uśmiechają, oceniane są jako bardziej atrakcyjne, pewnie siebie, życzliwe i sympatyczne. Gdy się uśmiechasz jesteś postrzegana jako o wiele bardziej pociągająca!

Kontakt wzrokowy

Podczas rozmowy z innymi utrzymuj kontakt wzrokowy. Dzięki temu będziesz postrzegana jako pewna siebie, atrakcyjna osoba. Nie uciekaj wzrokiem w bok, jeśli masz problem z patrzeniem komuś bezpośrednio w oczy, wykorzystaj pewną prostą sztuczkę. Wpatruj się w punkt na czole, pomiędzy brwiami rozmówcy, nie zauważy różnicy!

Nie garb się

Pamiętaj o zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Trzymaj plecy wyprostowane, brzuch lekko napięty. Dzięki temu będziesz wyglądać smuklej i korzystniej. Garbienie się nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może powodować liczne zdrowotne problemy. Takie jak bóle pleców, szyi i lędźwi, między łopatkami, kłucie w klatce piersiowej, duszności i problemy z oddychaniem.

Pielęgnacja skóry

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację cery. Oczyszczaj ją, nawilżaj i regeneruj. Regularnie stosuj preparaty do oczyszczania i mycia skóry w formie pianki lub żelu. Używaj delikatnego płynu micelarnego, toniku lub hydrolatu oraz serum i kremu nawilżającego cerę.

Zdjęcie Dzięki tym trikom będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie #2

Delikatny makijaż

Aby poczuć się pięknie, warto czasem zrobić sobie twarzowy makijaż. Nałóż podkład, podkreśl kości policzkowe, podkręć i wytuszuj rzęsy, na usta nałóż szminkę. Używaj sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków, pamiętaj o tym, żeby od czasu do czasu dać odpocząć cerze. Nawet jeśli aktualnie większość czasu spędzasz w domu, dla poprawy samopoczucia, czasem warto się pomalować.

Manicure i pedicure

Odwiedź kosmetyczkę lub urządź domowe spa dla dłoni i stóp. Zadbaj o swoje paznokcie, spiłuj je, wyrównaj i pomaluj na modny kolor. Nie zapominaj o regularnym ścieraniu naskórka i nawilżaniu skóry.