Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć!

Patrycja

Zdrowie

26.10.2020 17:30

Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć!

Najczęściej obserwowane pierwsze objawy ciąży są typowe: brak miesiączki, nudności i wymioty, czy tkliwość piersi. Jednak czasem, zamiast nich, mogą pojawiać się inne, zaskakujące dolegliwości, które wskazują na ciążę. Poznaj objawy ciąży, o których nigdy nie słyszałaś!

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #1

Powszechne objawy ciąży

Najczęściej obserwowane przez kobiety, objawy ciąży to brak miesiączki, mdłości i wymioty, zawroty głowy, uczucie senności, zmęczenia, ból i tkliwość piersi, a także częste oddawanie moczu i zmiana wrażliwości na zapachy. Symptomy te pojawiają się już kilka tygodni po zapłodnieniu. Jednak czasem zamiast nich możemy zaobserwować zupełnie inne dolegliwości. Poznaj objawy ciąży, które mogą cię zaskoczyć!

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #2

Zaskakujące objawy ciąży

Problemy z cerą

Choć do tej pory nie doświadczałaś problemów ze skórą, zauważyłaś, że pojawiły się na niej liczne wypryski, trądzik i przebarwienia. To skutek burzy hormonalnej w Twoim organizmie. Regularnie oczyszczaj cerę, stosuj delikatne płyny i żele do mycia, a punktowo maść na zmiany skórne.

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #3

Zaparcia

Doświadczasz problemów z wypróżnianiem? W ciąży trawienie jest spowolnione, ponieważ płód wchłania wtedy substancje odżywcze niezbędne do jego rozwoju. To może wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, jakimi są zaparcia. W kolejnym miesiącach płód uciska na jelita, co powoduje dalsze problemy z wypróżnianiem i częste gazy. Aby tego uniknąć, jedz lekkostrawne posiłki, spożywaj mniejsze porcje, za to częściej.

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #4

Wzdęcia

To kolejne objawy ze strony układu trawiennego, których doświadczają ciężarne. Częste wzdęcia i gazy oraz dyskomfort, mogą być związane ze zmianami hormonalnymi w trakcie ciąży.

Odbijanie się

Problemy ze strony układu pokarmowego mogą powodować też częste odbijanie się. Takie objawy mogą towarzyszyć kobietom na wczesnym etapie ciąży.

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #5

Nietrzymanie moczu

Problemy z nietrzymaniem moczu, to kolejny objaw, którego mogą doświadczać kobiety na wczesnym etapie ciąży. Dzieje się tak dlatego, że macica się powiększa i zaczyna uciskać na pęcherz, który może niekontrolowanie się opróżniać.

Zmiany nastroju

Częste wahania i zmiany nastroju wynikają, ze zmian hormonalnych w organizmie ciężarnej. Możesz doświadczać bardzo gwałtownych zmian w krótkim czasie: przejść od śmiechu, poprzez smutek, złość do płaczu i histerii.

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #6

Ochota na seks

O ciąży może świadczyć też zwiększona ochota na seks. Ten objaw jest dosyć rzadki, jednak zdarza się, że kobiety na wczesnym etapie, odczuwają ogromne pożądanie i mają zwiększony popęd seksualny.

Zdjęcie Te objawy ciąży mogą Cię zaskoczyć! #7